W czasie pandemii teatry nie zwalniają tempa

Autor/ka: Katarzyna Wakuła
Data utworzenia: 10 listopada, 2020

Blisko dwadzieścia wydarzeń, w tym czterdzieści godzin nagrań oraz warsztaty, spektakle i wirtualny spacer, to działania teatru w ramach programu „Kultura w sieci”, zrealizowanego przez Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

Kluczowym zadaniem tarnowskiego projektu jest utrzymanie możliwości działania Teatru w czasach trwającej epidemii i jego relacji z widzami, twórcami, aktorami. Efekty zadania to: multimedialne czytanie i rejestracje audio lub video utworów: ks. prof. Michała Hellera „Jak być uczonym”, Jacka Dukaja „Wroniec”, Mikołaja Łoziński „Stramer”, J. H.Tarnowskiego “Consilium rationis bellicae”, Anieli Piszowej “600 lecie Tarnowa” oraz Antoniego Sypka „Mój Tarnów”. Ponadto prezentacje spektakli “Oskar i pani Róża” dla dzieci i młodzieży z Domu Dziecka w Tarnowie, „Płuca” Duncana Macmiliana dla Zakładu Karnego w Tarnowie, czy fragmenty spektaklu „Apetyt na czereśnie” autorstwa Agnieszki Osieckiej na terenach zielonych Domu Pomocy Społecznej w Tarnowie. Jako ostatni wirtualny spacer i oprowadzanie po Teatrze im. L. Solskiego zrealizowany w technice VR 360 stopni.

Projekt „Tarnów A.D. MMXX – 2.020” dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.

Fot. Artur Gawle, Małgorzata Mikos

(Redakcja/mat.pras.)

Data: 10.11.2020 - 28.02.2021
Lokalizacja:ul. Mickiewicza 4, 33-100 Tarnów


How useful was this post?

Oceń!

Średnia ocena: / 5. Głosów:

Brak ocen. Oceń jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *