Polański odwiedził Łódź

Autor/ka: Katarzyna Wakuła
Data utworzenia: 6 listopada, 2019

Światowej sławy reżyser, laureat Oscara i Złotej Palmy, a także kilkudziesięciu innych nagród – Roman Polański – był gościem gali zamknięcia 24. Forum Kina Europejskiego CINERGIA w Łodzi. 30 listopada autor m.in. „Pianisty”, „Noża w wodzie” czy „Dziecka Rosemary” odebrał statuetkę Złotego Glana, którym łódzka impreza od lat honoruje niepokornych twórców filmowych idących pod prąd modom i wbrew obowiązującym trendom.

Uczestnicy gali, która odbyła się 30 listopada, przedpremierowo zobaczyli najnowsze dzieło reżysera – wyróżniony Wielką Nagrodą Jury i Nagrodą FIPRESCI w Wenecji film „Oficer i szpieg”. Roman Polański przyjechał do Łodzi na wspólne zaproszenie Cinergii i Monopolis – wieloletniego partnera festiwalu.

Podczas pobytu reżysera w Łodzi zaplanowane było także spotkanie ze studentami Szkoły Filmowej. Ze względu jednak na petycję protestacyjną grupy studentów wydarzenie to zostało odwołane. Zaplanowany na 30 listopada protest mimo to odbył się.  Wzięło w nim udział ok. dziesięć osób.

(kw)

How useful was this post?

Oceń!

Średnia ocena: / 5. Głosów:

Brak ocen. Oceń jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *