Pola Rise & Andy Ward zaprezentowali nowy singiel kontynuujący ich muzyczną opowieść o relacjach międzyludzkich

Autor/ka: Katarzyna Wakuła
Data utworzenia: 23 marca, 2021

W najnowszym singlu pt. “Don’t You Love Me” duet Poli Rise i Andyʼego Warda podpowiada jak poradzić sobie z trudnym rozstaniem i bólem po utraconej miłości.

Wprowadzający w taneczny trans, popowo-elektroniczny utwór dedykowany jest złamanym sercom. Mówi o stracie i bólu z nią związanej. To czwarty wspólny singiel polsko-australijskiej duetu.

Artyści kontynuują w nim motyw eksplorowania emocji związanych z byciem w relacji z drugim człowiekiem. Utwory układają się w opowieść o jej różnych odcieniach. Pierwszy singiel – “Higher” mówi o najbardziej ekscytującym momencie związku – uniesieniu i zauroczeniu, emocjach towarzyszących ludziom często w początkowym etapie miłości. “Mama said” ostrzega przed toksycznym uczuciem, “We Are Done” opowiada o szantażach emocjonalnych. Premierowy singiel “Don’t You Love Me” ujawnia moment rozstania, powodowany m.in. niespełnionymi obietnicami.

„Emocje, które zawarliśmy w tym utworze jednoznacznie kojarzą mi się z jednym z trudniejszych okresów w moim życiu. Rozstanie to zawsze bardzo trudny emocjonalnie czas. To zawód, odrzucenie i ogromna bezsilność. To również decyzja, która po pewnym czasie staje się coraz bardziej ugruntowana, że trzeba się pozbierać i iść dalej. Mi to zajęło bardzo dużo czasu, ale teraz wiem, że wszystko
jest etapem, który trzeba przejść. Było mi to potrzebne i musiało mnie przygotować do dalszej drogi. Z dzisiejszej perspektywy cieszę się, że tę drogę przeszłam, bo nauczyła mnie pokory, cierpliwości i spokoju.” – mówi Pola Rise.

Pola Rise i Andy Ward rozpoczęli współpracę kilka miesięcy temu. Artyści wspólnie tworzą zupełnie nową przestrzeń dla swojej muzyki pomimo pandemicznych utrudnień i braku możliwości konwencjonalnego spotkania. Muzycy pracują zdalnie, co wymaga dużo więcej sił, skupienia i dyscypliny. Utwory, które powstają w Brisbane i Warszawie, to zderzenie dwóch muzycznych światów, różnych doświadczeń, wrażliwości i emocji.

Do singla “Don’t You Love Me” powstał pełen symboliki teledysk, którego autorką jest Paulina Kowol.

(kw/informacja prasowa)
Opublikowano: 23.03.2021

Powiązane artykuły:

Pola Rise i Andy Ward wydali kolejny wspólny utwór – „Mama Said”

 

How useful was this post?

Oceń!

Średnia ocena: / 5. Głosów:

Brak ocen. Oceń jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *