Sztuka uwodzenia w kobiecym wydaniu

Autor/ka: Katarzyna Wakuła
Data utworzenia: 29 sierpnia, 2023

Od 25 sierpnia 2023 roku widzowie kin w Polsce mogą oglądać “Kochanicę króla Jeanne du Barry”, jedną z najgorętszych francuskich produkcji tego roku. Film zdobył uznanie krytyków i publiczności na festiwalu w Cannes.

“Kochanica króla” to kostiumowa superprodukcja, gdzie w wielkim stylu powraca Johnny Depp („Piraci z Karaibów”, „Marzyciel”, „Czekolada”) w roli Ludwika XV. Aktor tworzy tu jedną z najbardziej przejmujących i wyrazistych ról w swojej karierze. Partneruje mu wcielająca się w postać tytułowej kochanicy aktorka i reżyserka Maïwenn. Pełna wizualnego przepychu, pieszcząca oczy „Kochanica króla” to opowieść o sztuce uwodzenia, dworskim skandalu i pełnej przeszkód drodze na szczyt. Oraz o kobiecie, która wbrew pochodzeniu i otaczającym ją wrogom ośmiela się sięgnąć po władzę i miłość.

Nakręcony we wnętrzach i plenerach Wersalu film zachwyca scenografią oraz kostiumami. Oparta na faktach historia kochanki francuskiego króla przedstawia losy Jeanne Vaubernier, młodej, ambitnej kobiety z nizin społecznych, która śmiało używa swojej inteligencji i urody, by wspinać się po szczeblach dworskiej hierarchii. Droga z paryskiej ulicy na Wersal wiedzie przez liczne upokorzenia, przeszkody, groźby i intrygi. „Kochanica króla Jeanne du Barry” podąża więc za bohaterką przez dramat obyczajowy, satyrę na elity i komedię dworskich pomyłek, nie waha się też sięgać po najdotkliwsze w Wersalu narzędzie towarzyskiej zbrodni: ostrą jak gilotyna ironię.

 

How useful was this post?

Oceń!

Średnia ocena: / 5. Głosów:

Brak ocen. Oceń jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *