Sprzeczność tkwi w każdym z nas – mówi Karolina Linowska w swoim najnowszym teledysku

Autor/ka: Katarzyna Wakuła
Data utworzenia: 6 lipca, 2021

Jeśli jeszcze o niej nie słyszeliście, to czas najwyższy ją poznać! Polska wokalistka, Karolina Linowska to wschodząca gwiazda muzyki pop, która kilka lat temu zadebiutowała w przemyśle fonograficznym.

23-letnia piosenkarka i kompozytorka pochodzi z miejscowości Rytwiany (woj. świętokrzyskie) i obecnie studiuje edukację artystyczną w Kielcach. W jej przypadku wybór muzycznej ścieżki zawodowej był dość oczywisty; występuje bowiem na scenie od 5 roku życia. Mimo młodego wieku, jest artystką wszechstronną – sama komponuje swoje piosenki, śpiewa, gra też na fortepianie. I jak mówi: – Odkąd wygrałam keyboard na festiwalu „Wygraj sukces” tworzę muzykę.

Pod koniec maja br. na jej kanale YouTube pojawił się teledysk pt. „Sprzeczność”. Wokalistka porusza w nim dylematy egzystencjonalnie i opowiada o antagonizmach osobowości, które można w sobie odnaleźć. Przesłanie jest jedno: nie istnieje żaden rodzaj formy, który jest w stanie niepodważalnie określić człowieka.

– Każdy z nas ma w sobie pewien rodzaj sprzeczności. Cechy charakteru, które po cichu kłócą się ze sobą. Ludzie często się tego wystrzegają twierdząc, że pozbawia ich to osobowości. Dlaczego tak bardzo dążymy do definiowania, określania siebie nawzajem? Każdy dziś chce być “jakiś”. Łatwiej jest móc coś ocenić kiedy jest nazwane, umieszczone w formie, zaszufladkowane. Człowiek zaskakuje siebie z dnia na dzień, zmienia się, więc cieżko powiedzieć, że do końca siebie zna. – opowiada Karolina.

Zobacz najnowszy teledysk Karoliny Limanowskiej:

Podobnie, jak singiel „Sprzeczność”, tak inne jej piosenki powstały ze słuchu. Jej wcześniejszy utwór – „Cukrowe głowy” wziął udział w eliminacjach polskich do konkursu Eurowizja 2018. Twórczości Karoliny można posłuchać na popularnych serwisach streamingowych takich YouTube, Spotify, Tidal, TikTok.

Trzymamy kciuki za młodziutką artystkę i wróżymy jej same sukcesy na muzycznej drodze zawodowej!

Autorka: Katarzyna Wakuła
Opublikowano: 6.07.2021

How useful was this post?

Oceń!

Średnia ocena: / 5. Głosów:

Brak ocen. Oceń jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *