Monachium-Warszawa nowy pociąg nocny

Monachium, fot. Freepik, 2023

Od grudnia 2023: nocny pociąg na trasie Warszawa – Monachium

Autor/ka: Katarzyna Wakuła
Data utworzenia: 23 października, 2023

Od 10 grudnia 2023 roku podróżni będą mogli w 14 godzin dojechać pociągiem z Warszawy do Monachium bezpośrednio, bez konieczności przesiadek. Pociąg “Chopin” będzie jechał przez Wiedeń i Kraków, w porze nocnej. To połączenie wprowadzane przez PKP Intercity w porozumieniu z kolejami austriackimi (ÖBB) i niemieckim Deutsche Bahnem (DB). 

Warszawa nocą, fot. Freepik, 2023

Nowy nocny pociąg otwiera możliwości podróżowania dla Polaków do południowego regionu Niemiec. Umożliwia też wygodną podróż do Krakowa i do Wiednia. Dotychczas jedynym miastem, przez które kursowały pociągi dalekobieżne do niemieckiego sąsiada, był Berlin. Pociąg z Kolonii do Warszawy został zlikwidowany w grudniu 2016 roku.

“Chopin” będzie wyjeżdżać z Warszawy Gdańskiej ok. godz. 19.00, zabiera jeszcze pasażerów z  Warszawy Wschodniej. Jego trasa prowadzi przez Kraków, na którym pociąg znajdzie się ok. godz. 23.00, a następnie St. Pölten, Linz, Salzburg (ok. godz. 2.00 w nocy), Rosenheim, Wiedeń. Do stacji końcowej w Monachium pociąg przybędzie ok. godz. 10.00.
W Wiedniu istnieje możliwość przesiadki do pociągu podróżującego przez Czechy. Postój na stacji Warszawa Centralna nie jest obecnie planowany.

How useful was this post?

Oceń!

Średnia ocena: / 5. Głosów:

Brak ocen. Oceń jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *