Ewa Farna pokazuje “Ciało”: wkrótce nowy album

Autor/ka: Katarzyna Wakuła
Data utworzenia: 25 maja, 2021

Opublikowany w Internecie przeddzień Święta Matek nowy utwór Ewy Farnej “Ciało” to mocny przekaz o kobiecości i akceptacji własnego ciała.

Wyjątkowo sugestywna piosenka mówi o potrzebie pogodzenia się ze sobą, własnym ciałem i zachodzących w nim nieustannie przemian. Uwrażliwia na tematykę cielesności.

„Chodzi o celebrowanie ciała pod względem jego funkcjonowania a nie tylko estetyki, do której nas świat mocno pcha. Po tym jak moje ciało przyniosło na świat nowe życie, zyskałam do niego jeszcze większy szacunek, jestem pełna podziwu za to co potrafi. Moje ciało bywało gnębione przez innych i nawet się wstydzę, że czasami w niego zwątpiłam. Moje chociaż nieszczupłe nogi doprowadziły mnie aż tutaj, na barkach też coś już tam udźwignęłam, więc jestem tak normalnie wdzięczna. Całe życie ciało będzie się zmieniać, zmiana to jedyne na co możemy liczyć (śmiech). Wiec chcę potrafić polubić albo przynajmniej zaakceptować to, czego nie da się zmienić” – mówi Ewa Farna.

W wideoklipie wzięły udział kobiety w różnym wieku, których ciała opowiadają o ich losach i przeżyciach. Ewa Farna prezentuje się na nim jako artystka dojrzała, spełniona i ukonstytuowana, mówiąca o sprawach ważnych społecznie i wyłamująca się z show-biznesowych konwenansów. Taki też ma być nowy, szósty i w całości polskojęzyczny krążek artystki – zatytułowany UMAMI, z którego pochodzi utwór “Ciało”.

Ewa Farna jest piosenkarką, autorką tekstów, kompozytorką i producentką. Znana z odważnych wypowiedzi artystka wielokrotnie z dystansem i humorem uświadamiała, jak ważne jest zachowanie równowagi między wyglądem zewnętrznym a zdrowiem psychicznym. Jej niesamowity głos i energia sceniczna powodują, że jest to niewątpliwie jedna z najpopularniejszych wokalistek w Polsce i Czechach, jej utwory zostały odsłuchane ponad 30 milionów razy na Spotify, a teledyski zyskały ponad 300 milionów wyświetleń.

(kw)
Opublikowano: 25.05.2021

How useful was this post?

Oceń!

Średnia ocena: / 5. Głosów:

Brak ocen. Oceń jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *