“Dziewczyna influencera”, reż. Szymon Gonera

Autor/ka: Katarzyna Wakuła
Data utworzenia: 6 stycznia, 2024

Idealne życie pełne beztroskich i luksusowych podróży, markowych ubrań i niekończącej się zabawy – to chleb powszedni znanych influencerów. Szymon Gonera w filmie „Dziewczyna influencera” podjął się zadania opowiedzenia o tym, co kryje się poza obiektywem smartphona i jakie zakamarki skrywa w sobie świat internetowych gwiazd i pogoni za lajkami. Wyszła z tego całkiem ciekawa opowieść, której jednak przesłanie rozmywa się wśród błysku celebryckich fleszy. 

„Dziewczyna influencera” to filmowa opowieść o sławie, pieniądzach, klątwie popularności, żądzy uwagi i cenie płaconej za bycie na topie. To obraz rzeczywistości, ukrytej za filtrami Instagrama, wystudiowanymi kadrami klipów YouTube i lukratywnymi kontraktami sponsorów. Ponad wszystko jednak to przejmująca historia o tych, dla których liczba fanów i lajków określa poczucie własnej wartości, pasja graniczy z obsesją, a toksyczna rywalizacja rodzi mroczne sojusze.

Wchodząca gwiazda internetu Zosia (Karina Rezner), znana pod nickiem Just Sophie, odkrywa, że jej chłopak, popularny YouTuber Komfi (Kamil Wodka), ma romans. Kiedy zdrada wychodzi na jaw i trafia na Pudelka, dziewczyna postanawia przyjąć ofertę uwielbianej przez internautów Violi (Olga Kalicka) i wraz z nią udać się w zagraniczną podróż za pieniądze sponsorów. Odwiedzający ekskluzywne kurorty na Cyprze, Ibizie, Malcie, Grecji i we Włoszech, walcząc o zasięgi i uwagę fanów, Zosia dołącza do elity polskich influencerów. Niestety miłosna afera z jej byłym chłopakiem staje się coraz głośniejsza, gdy ten wiąże się z seksowną fit-blogerką Paulą (Joanna Koroniewska-Dowbor), a o Violę upomina się dawna, mroczna przeszłość. Kiedy pikantne szczegóły i skrywane sekrety wychodzą na jaw, Zosię czeka konfrontacja z trudną do zaakceptowania prawdą o środowisku, do którego tak bardzo pragnęła należeć.

(mat.pras.)

Gatunek: dramat, obyczajowy

Produkcja: Polska 2024

Reżyseria: Szymon Gonera („Superheroes”)

Obsada: Karina Rezner (debiut), Olga Kalicka („Dziewczyny z Dubaju®”, „Rodzinka.pl”), Joanna Koroniewska-Dowbor („M jak miłość”, „Daleko od noszy”), Kamil Wodka („Sexify”, „Legiony”), Mateusz Banasiuk („Furioza”, „Czerowne maki”), Rafał Królikowski („To musi być miłość”, „Planeta Singli. Osiem historii”), Stanisław Banasiuk („Ojciec Mateusz”, „Prawo Agaty”), Magda Czerwińska („Kret”, „Johnny”), Karolina Szymczak („Polityka”, „Babilon”), Dominika Kachlik („O psie, który jeździł koleją”, „Bracia”), Adrianna Izydorczyk („Pokolenie Ikea”), Michał Piróg („Dziewczyny z Dubaju®”, „Wkręceni 2”), Patryk Szwichtenberg („Stulecie winnych”), Magdalena Perlińska („Wszyscy moi przyjaciele nie żyją”), Wojtek Gola, Kevin Lutolf, Anna Maria Olbrycht, Paulina Stojanowska, Barbara Sarah Szczypiór, Mateusz Waligóra

How useful was this post?

Oceń!

Średnia ocena: / 5. Głosów:

Brak ocen. Oceń jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *