Duet muzyków I Want Poetry wydaje debiutancką płytę

Autor/ka: Katarzyna Wakuła
Data utworzenia: 3 listopada, 2020

W bardzo krótkim czasie niemiecki duet z Drezna o nazwie I Want Poetry zyskał reputację jednej z najbardziej ekscytujących formacji na europejskiej scenie indie pop. Ich pierwszy album – „Human Touch” ukaże się 20 listopada.

Co czyni duet niemieckich muzyków wyjątkowym? Otóż udaje im się połączyć pozorne sprzeczności w harmonijną całość. Ich muzyka powstaje w stylistycznej Nibylandii, w której zderzają się ze sobą nowoczesny indie pop, eteryczne elementy ambientowe i dramatyczne wpływy neoklasyczne. Sentymentalne melodie fortepianowe Tilla Moritza Molla wplatają się niczym nić do piosenek, znikają i pojawiają się raz po raz w wielowarstwowych symfoniach synthpop. Nad nimi unosi się wyjątkowo zmienny, a jednocześnie niepowtarzalny głos wokalistki Tine von Bergen.

W singlu „For The Night” (powyżej), który promuje debiutancki album „Human Touch”, melancholijna gra pianina spotyka się z lekkimi elementami elektroniki, delikatne współgrają z wielkimi popowymi momentami. Piosenki I want Poetry pozwalają ujrzeć wewnętrznym okiem skandynawskie przestrzenie i obszerne pejzaże dźwiękowe przesiąknięte ciepłą energią.

Duet I Want Poetry dał się zauważyć na scenie muzycznej za sprawą singla „Islanders”, który był nominowany do European Songwriting Awards 2020. Na swoim nadchodzącym albumie “Human Touch” muzycy podejmują bardzo aktualny obecnie temat – tęsknotę za kontaktem, bliskością człowieka w świecie zdigitalizowanej komunikacji.

Debiutancki album „Human Touch“ ukaże się 20 listopada 2020. Projekt można wesprzeć tutaj.

Muzycy: I Want Poetry
Publikacja: „For The Night“ (Single/Clip), „Human Touch“ (Album)
Daty premier: 09.10.20 (Single), 20.11.20 (Album)
Wydawca: recordJet
Fot.: Elisabeth Mochner

(kw)
Opublikowano: 3.11.2020

How useful was this post?

Oceń!

Średnia ocena: / 5. Głosów:

Brak ocen. Oceń jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *