Żyj, jakby jutra nie było! Motyw z Dnia świstaka ożywa na nowo w komedii Maxa Barbakowa

Autor/ka: Katarzyna Wakuła
Data utworzenia: 12 lutego, 2021

Wydawać by się mogło, że nic nie jest w stanie powtórzyć sukcesu filmu z gatunku klasyki “Dzień świstaka” (oryg. Groundhog Day). A jednak. Komedia „Palm Springs” w reżyserii Maxa Barbakowa z Andy Sambergiem i Cristin Milioti w rolach głównych dowodzi, że wystarczy zmienić tematykę i inscenizację, aby uniwersalny motyw chwycił po latach.

Zabawna komedia rodzinna rozgrywająca się na weselu w pustynnym krajobrazie Palm Springs opowiada historię beztroskiego i będącego w luźnym związku Nylesa (Andy Samberg) z Sarah (Cristin Milioti), starszą siostrą panny młodej.
Sztywna, nudna impreza niespodziewanie zmienia się w pełną nieoczekiwanych zdarzeń akcję. A to za sprawą pętli czasu, w której zostali uwięzieni główni bohaterowie. Muszą wkoło przeżywać ten sam dzień. W sytuacji na pierwszy rzut oka beznadziejnej, Nyles i Sarah odkrywają, jakie możliwości daje całkowita wolność. Wspólnie zrealizują najbardziej szalone pomysły, by przy okazji przeżyć najbardziej odjechany romans wszech czasów.

Komedia „Palm Springs” zdobyła uznanie krytyków na amerykańskim festiwalu filmowym w Sundance. To bez wątpienia idealna propozycja na czasy, gdy wszystko wydaje się bez sensu i być może najlepszym rozwiązaniem jest szalona impreza.

„Palm Springs”
Reżyseria: Max Barbakow
Występują: Andy Samberg, Cristin Milioti, J.K. Simmons
Kraj produkcji: USA
Rok produkcji: 2020
Język oryginalny: angielski
Gatunek: komedia, romans, komedia romantyczna
Czas trwania: 90 min.
Dystrybucja: Gutek Film & Monolith Films

Premiera w Polsce: 26.02.2021
Przedpremierowe pokazy w dniach 12-14.02.2021 w Kinie Muranów w Warszawie

(Dorota Szymańska/kw)
Opublikowano: 17.02.2021

How useful was this post?

Oceń!

Średnia ocena: / 5. Głosów:

Brak ocen. Oceń jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *