Wznieś “Weselny toast” z Laurentem Tirardem

Autor/ka: Katarzyna Wakuła
Data utworzenia: 23 kwietnia, 2021

W swym najnowszym filmie mistrz gatunku komediowego – Laurent Tirard pokazuje, że męczące rytuały weselne stają się znacznie milsze, jeśli choć trochę polubimy… swoją rodzinę.

W „Weselnym toaście” znaleźć można wszystko to, z czego znane są francuskie komedie: romantyczną miłość, wigor, odrobinę nostalgii i cięty humor. Reżyser w świeży i oryginalny sposób podchodzi bowiem do komedii, wplatając w nią elementy stand-upu. Główny bohater to neurotyczny i hipochondryczny Adrien, który został porzucony przez dziewczynę. W głębi duszy ma jednak nadzieję, że nie na długo. Wielkimi krokami zbliża się wesele jego siostry, na którym ma wygłosić tytułowy toast. Rozpamiętując początki swojego związku i usiłując dociec, co poszło nie tak, bohater nie potrafi odciąć się od przeszłości i nieustannie czeka na telefon od byłej partnerki, by ostatecznie zawalczyć na nowo o związek.

Ciepła komedia z elementami stand-upu dmalowuje etapy budowania relacji i razem z bohaterem szuka przyczyn miłosnej klęski. „Weselny toast” znalazł się w oficjalnej selekcji ostatniego festiwalu w Cannes.

„Weselny toast”
Reżyseria: Laurent Tirard
Premiera: 30 lipca 2021
Gatunek: komedia

Opublikowano: 23.04.2021
Autor: Redakcja

How useful was this post?

Oceń!

Średnia ocena: / 5. Głosów:

Brak ocen. Oceń jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *