“Pchła Szachrajka” zabiera najmłodszych w podróż po lądach i morzach

Autor/ka: Katarzyna Wakuła
Data utworzenia: 23 czerwca, 2020

Jaki jest sposób, by w czasach medializacji kultury odciągnąć dzieci sprzed monitorów i zapoznać na żywo z najlepszą polską literaturą dziecięcą? Jedną z propozycji dostarcza Teatr Żelazny w Katowicach, mieszczący się w wyjątkowym miejscu – budynku dworca PKP Katowice Piotrowice.

Opracowane na podstawie bajki Jana Brzechwy barwne widowisko „Pchła Szachrajka” w reżyserii Dariusza Wiktorowicza zabiera dzieci w podróż z małą, krnąbrną i bardzo psotną Pchełką. Pomysłowa scenografia przenosi widzów do kolejnych miejsc, jakie odwiedza bohaterka. Przemierzając lądy i morza, dostarcza najmłodszym widzom wiele emocji, a także niezliczonych powodów do śmiechu. Tłem spektaklu jest muzyka z lat 20-tych i wesołe piosenki. Wartka gra aktorska urozmaicona jest obecnością kolorowych lalek. Najmłodsi widzowie z pewnością pokochają teatr i wraz z opiekunami umilą sobie czas w oczekiwaniu na podróż.

Ostatnie przedstawienie odbyło się 29 czerwca, istnieje jednakże możliwość rezerwacji przedstawienia dla grup. Bilety można nabyć online w cenie 25 zł  oraz 90 zł (bilet rodzinny dla 4 osób). Spektakl trwa 50 min.

“Pchła Szachrajka”
Teatr Żelazny, Katowice
Reżyseria: D. Wiktorowicz
Scenografia: B. Wójcik-Wiktorowicz
Obsada: Marta Marzęcka, Piotr Wiśniewski

(kw)

Data: 28.06.2020 - 28.06.2020
Godzina: 12:00 - 13:00
Lokalizacja:Teatr Żelazny, Armii Krajowej 40, 40-698 Katowice


How useful was this post?

Oceń!

Średnia ocena: / 5. Głosów:

Brak ocen. Oceń jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *