W sześciu dużych miastach Polski ruszają specjalne pokazy filmu „Tajemnice Silver Lake”, które łączą się ze spotkaniami z filozofami i krytykami filmowymi. Spotkania odbywają się co miesiąc, a ich patronat objął magazyn „Filozofuj!”.

We wrześniu w warszawskim kinie Muranów miał miejsce kolejny sezon Spotkań filozoficznych.

Autor/ka: Katarzyna Wakuła
Data utworzenia: 20 maja, 2019

W środę 12 września 2018 roku, jednocześnie w 6 miastach: Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Katowicach, Gdyni i Toruniu odbył się sezon filmowych spotkań filozoficznych.

Tego dnia przedpremierowo oglądać można było film „Tajemnice Silver Lake” w reż. Davida Roberta Mitchella.

W warszawkim kinie Muranów film został wyświetlony o godz. 19.00. Po seansie dyskusję z widzami poprowadziła Daria Chibner, doktorantka w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego.

W Poznaniu seans ten rozpoczął się o godz. 21:00 w kinie Muza. Spotkanie po projekcji poprowadził filozof i krytyk filmowy Andrzej Marzec.

W Krakowie film „Tajemnice Silver Lake” pokazany zostanie w kinie Pod Baranami o godz. 19:45.
Rozmowę po filmie poprowadzi mgr Agnieszka Urbańczyk, doktorantka na Wydziale Polonistyki UJ.

W katowickim kinie Światowid seans odbędzie się o godz. 18:30, a spotkanie z widzami poprowadzi dr hab. Mirosław Piróg z Instytutu Filozofii Uniwersytetu Śląskiego.

W Gdyńskim Centrum Filmowym film zobaczyć będzie można o godz. 20:00. Dyskusję po nim poprowadzi dr Robert Rogoziecki z Instytutu Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa Uniwersytetu Gdańskiego.

A w Toruniu seans odbędzie się o godz. 18:00 w kinie Centrum. Udział w spotkaniu z widzami weźmie dr hab. Krzysztof Abriszewski z Zakładu Filozofii Współczesnej w Instytucie Filozofii Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Bilety w cenach od 12 zł do 22 złotych do nabycia w kasach kin oraz tutaj.

Spotkania filozoficzne to cykl comiesięcznych spotkań, z których każde składa się z projekcji filmu z repertuaru Gutek Film oraz rozmowy z publicznością na temat bezpośrednio zainspirowany filmem. Patronat nad cyklem objął magazyn „Filozofuj!”.

Opublikowano: 04.09.2018
(kw)

How useful was this post?

Oceń!

Średnia ocena: / 5. Głosów:

Brak ocen. Oceń jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *