Alvaro Soler wydał drugą wersję płyty „Mar de Colores“

Autor/ka: Katarzyna Wakuła
Data utworzenia: 20 maja, 2019

10 maja br. ukazała się nowa wersja płyty „Mar de Colores – Versión Extendida” uzupełniona o trzy utwory: niezwykle osobisty „Taro”, udany singiel „Loca” i nowe wydanie „La Libertad”.

Zarówno płytę, jak i artystę cechuje niesamowicie pozytywna energia.

„Moje piosenki są pisane z miłością do szczegółów, natomiast aranżacje są bardzo organiczne. Słuchanie piosenek powinno być zabawą ”- mówi Soler o swoim nowym albumie.

Odzwierciedleniem jego idei jest singiel „La Libertad”, który emanuje pozytywnym nastrojem wyznaczającym kurs ku lepszemu światu. Dzięki zapadającej w ucho melodii, urzekającym rytmom perkusji i oryginalnemu zawołaniu „Ay Ay Ay” w refrenie, piosenka zachęca do tańca, przezwyciężenia strachu i „pójścia z wiatrem w kierunku wolności”. Napisany przez Alvaro we współpracy z zespołem utwór jest idealnym połączeniem lekkich brzmień i wstrzymań oddechu z przewiewnymi gitarowymi dźwiękami. „La Libertad” jest symbolicznym przykładem twórczości Alvaro Solera, którego intymne, serdeczne historie z różnych kultur zawsze emanują wyjątkową, energetyzującą lekkością.

W maju artysta ma zaplanowane turnee po Europie, a we wrześniu będzie intensywnie koncertować w Niemczech, promując wydaną płytę „Mar de Colores – Versión Extendida”.

Alvaro Soler, fot. Shanti Joan Tan

Utwory Alvaro Solera były transmitowane ponad miliard razy na całym świecie, a krążki sprzedały się w ok. milionie sztuk. 15 milionów ludzi obserwuje artystę na Spotify, a 2,3 miliona fanów subskrybuje jego kanał YouTube. Hit „La Cintura” osiągnął potrójną platynę w Hiszpanii i we Włoszech, a także złoto w Niemczech i Austrii, plasując się w ścisłej czołówce rankingu 40 globalnych wykresów Spotify sięgając 1,7 miliona odtwarzań dziennie. Pierwsza edycja „Mar de Colores” ukazała się we wrześniu 2018 roku i weszła do pierwszej dziesiątki w ponad dziesięciu krajach.

Trasa koncertowa Alvaro Solers:
14.09.19 – Berlin, Mercedes-Benz Arena
15.09.19 – Hamburg, Barclaycard Arena
17.09.19 – Stuttgart, Porsche-Arena
18.09.19 – Frankfurt, Jahrhunderthalle
19.09.19 – Oberhausen, King Pilsener Arena

Wydanie płyty *wydarzenie z datą 10.05.2019

(kw)

How useful was this post?

Oceń!

Średnia ocena: / 5. Głosów:

Brak ocen. Oceń jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *