Ukazał się drugi teledysk promujący najnowszą płytę Meli Koteluk

Autor/ka: Katarzyna Wakuła
Data utworzenia: 24 lutego, 2021

Wyjątkową scenerię Puszczy Karpackiej napominającą o zaprzestanie masowych wycinek drzew można zobaczyć w metaforycznym teledysku „Drzewa” Meli Koteluk i zespołu Kwadrofonik, który dziś ukazał się w sieci. To drugi singiel z płyty „Astronomia poety. Baczyński” (2020).

Autorem klipu jest Andrzej Stepouois, zaś słowa współgrają z tekstem niezależnego dziennikarza Roberta Rienta pt. “Drzewa i ich dowody życia”, który napisany został specjalnie z okazji premiery i stanowi manifest mający na celu łączyć ludzi o podobnych poglądach na kwestię wycinki drzew i aktywizować ich do czynnego wspierania organizacji działających na rzecz ochrony dziedzictwa przyrodniczego.

„Drzewa – to chmur zgęszczenia” napisał Krzysztof Kamil Baczyński. W metaforycznym teledysku baśń spotyka rzeczywistość, a krew drzewa zatrzymuje piły mechaniczne. Drzewa przekraczają ludzkie opowieści i cechy. Są nieśpieszne, niczym chmury, które nie znają zemsty czy uprzedzeń. Teledysk do utworu „Drzewa” został nakręcony w Puszczy Karpackiej, tam gdzie wycinane są drzewa o wymiarach pomnikowych.

Mela Koteluk Kwadrofonik - Astronomia poety. Baczyński
Mela Koteluk i Kwadrofonik, album Astronomia poety. Baczyński, 2021

Album „Astronomia poety. Baczyński” Meli Koteluk & zespołu Kwadrofonik ukazał się 24 lipca 2020 r. z okazji obchodów 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego Muzeum Powstania Warszawskiego. Wybór poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, kompozycje i koncepcja muzyczna projektu są wspólnym dziełem Meli Koteluk oraz Bartka Wąsika, pianisty z kwartetu Kwadrofonik, który jest również autorem aranżacji.

Wydawcą płyty jest Muzeum Powstania Warszawskiego, a dystrybutorem Warner Music Poland.

(kw/informacja prasowa)
Opublikowano: 24.02.2021

How useful was this post?

Oceń!

Średnia ocena: / 5. Głosów:

Brak ocen. Oceń jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *