Plakat Festiwal Salon Jesienny 2020

Trzy wyjątkowe koncerty odbędą się w ramach warszawskiego Salonu Jesiennego

Autor/ka: Katarzyna Wakuła
Data utworzenia: 26 października, 2020

Plakat Festiwal Salon Jesienny 2020
Plakat Festiwal Salon Jesienny 2020

6 i 20 listopada się w Sali Lustrzanej Pałacu Staszica w Warszawie oraz 3 grudnia 2020 w Teatrze Królewskim w Starej Oranżerii w Łazienkach każdorazowo o godz. 19.00 odbędą się zróżnicowane estetycznie i w większości niewykonywane lub rzadko obecne na polskich estradach koncerty muzyki kameralnej. Na wszystkie koncerty wstęp jest bezpłatny.

Konstrukcja repertuaru koncertów zakłada istotny udział dzieł współczesnych kompozytorów polskich oraz polskiego pochodzenia, zarówno młodych, na początku drogi, jak też i tych doświadczonych, z ogromnym dorobkiem. Koncerty obejmują swym zakresem utwory od klasycyzmu po czas współczesny. Pojawią się m.in. kompozycje niedawno zmarłego wielkiego polskiego dyrygenta i kompozytora Stanisława Skrowaczewskiego.

Bezpłatne wejściówki są do odbioru na miejscu, bezpośrednio przed rozpoczęciem wydarzenia. Rezerwacji można dokonywać poprzez stronę www.salonjesienny.pl. Ze względu na obowiązujące obostrzenia liczba miejsc na widowni jest ograniczona.

Projektowi Salon Jesienny przyświeca idea, że muzyka kameralna stanowi płaszczyznę do budowania wspólnego rozumienia sztuki i stanowi impuls do poszukiwania nowych lub zapomnianych kompozycji. W założeniu organizatora – Fundacji La Passione ma być to przestrzeń do wspólnego muzykowania i wzajemnych inspiracji. W ramach Salonu wystąpią m.in. artyści tej miary co Jakub Jakowicz czy Łukasz Długosz.

(kw)

How useful was this post?

Oceń!

Średnia ocena: / 5. Głosów:

Brak ocen. Oceń jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *