Przebudowa uwzględnia również powstanie Centrum Edukacji Kulturalnej. Ponad połowa kosztów projektu jest finansowana przez środki unijne.

Trwa przebudowa i modernizacja teatru Jana Kochanowskiego w Opolu

W kwietniu br. rozporczęto realizację projektu „NOWA JAKOŚĆ TEATRU – przebudowa i modernizacja teatru Jana Kochanowskiego na cele kulturalne i edukacyjne”, będącego jedną z najważniejszych tegorocznych inwestycji w woj. opolskim.

Przebudowa i modernizacja teatru realizowana jest z funduszy unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Ostateczny koszt projektu to – bagatela – ponad 25,195 mln zł, z czego unijne dofinansowanie wyniesie
14 249 960,30 zł. Zarząd województwa opolskiego przeznaczył na ten cel budżet w wysokości ponad 10,945 mln zł. Wykonawcą projektu została firma Energopol Trade Opole Sp. z o.o.

W ramach “Nowej jakości teatru” przebudowana zostanie główna fasada wraz z jego otoczeniem oraz system wentylacji i klimatyzacji budynku. Z zaadaptowanych pomieszczeń powstanie Centrum Edukacji Kulturalnej w teatrze, modernizacji ulegnie system elektroakustyczny scen teatralnych oraz oświetlenie Małej Sceny. Przebudowane i zmodernizowane będzie też istniejące zasilanie budynku.

Jak zapowiadają inwestorzy, dzięki tak gruntownej modernizacji scen wraz z zapleczami stworzona zostanie nowa jakość teatru. Wykonywanie prac budowlanych potrwa do 24 sierpnia 2020 roku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *