Przebudowa uwzględnia również powstanie Centrum Edukacji Kulturalnej. Ponad połowa kosztów projektu jest finansowana przez środki unijne.

Tak będzie wyglądał opolski teatr już w tym roku

Autor/ka: Katarzyna Wakuła
Data utworzenia: 11 sierpnia, 2019

Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu zmienia swoje oblicze. Przebudowywana jest główna fasada budynku wraz z jego otoczeniem oraz system wentylacji i klimatyzacji.

Z zaadaptowanych pomieszczeń powstanie Centrum Edukacji Kulturalnej w teatrze, modernizacji ulegnie system elektroakustyczny scen teatralnych oraz oświetlenie Małej Sceny. Przebudowane i zmodernizowane będzie też istniejące zasilanie budynku. Dzięki tak gruntownej modernizacji scen wraz z zapleczami stworzona ma być nowa jakość teatru.

Przebudowa i modernizacja teatru realizowana jest z funduszy unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Ostateczny koszt projektu to ponad 25 mln zł, z czego prawie 60% pokrywa unijne dofinansowanie. Zarząd województwa opolskiego przeznaczył na realizację projektu niecałe 11 mln zł. Wykonawcą projektu została firma Energopol Trade Opole Sp. z o.o.

Wykonywanie prac budowlanych potrwa do 24 sierpnia 2020 roku.

(kw/mat. prasowe)

How useful was this post?

Oceń!

Średnia ocena: / 5. Głosów:

Brak ocen. Oceń jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *