Arab Blues

W Sylwestra 2020/2021 kino przyjdzie do ciebie

Autor/ka: Katarzyna Wakuła
Data utworzenia: 29 grudnia, 2020

Tegoroczne, sylwestrowe domówki w kameralnym gronie mogą nieco nużyć. Jak uatrakcyjnić scenariusz na sylwestrowy wieczór? Z pomocą przychodzą kina, które na ten czas przygotowały specjalne oferty filmowe online.

Zgodnie z długoletnią tradycją, również w tym roku wyjątkową propozycję filmową przygotowało warszawskie Kino Muranów, znane z prezentacji filmów artystycznych. W Sylwestra na stronie kinomuranow.pl o godzinie 18:00 wyświetlony zostanie film „Szarlatan” w reżyserii Agnieszki Holland, a o godz. 20:00 – „Arab Blues” w reżyserii Manele Labidi. Bilety w cenie 25 zł do nabycia drogą online do ostatniej minuty przed seansami.

Szarlatan, rez. A. Holland
Szarlatan, rez. A. Holland

“Szarlatan” | reż. A Holland | Polska, Czechy, Słowacja | 118 min.

Najważniejsza polska reżyserka i zarazem jedna z najwybitniejszych autorek światowego kina powraca opartym na faktach, zrealizowanym z rozmachem „Szarlatanem”. Debiutujący na tegorocznym Berlinale, gdzie uznano go za jeden z najlepszych tytułów festiwalu, film Agnieszki Holland to znakomita, nieszablonowa i niesłychanie zmysłowa opowieść o mężczyźnie, który zapragnął okiełznać naturę. Twórczyni nominowanych do Oscara „W ciemności” i „Europy, Europy”, a także „Obywatela Jonesa” i „Pokotu”, gromadzi tu najważniejsze wątki swojej twórczości: bierze na warsztat postać geniusza, obserwuje relacje człowieka z przyrodą, przygląda się wierze, która czyni cuda i po raz kolejny jest naszą przewodniczką po paradoksach XX wieku. A kreśląc zaskakującą love story, przypomina, jak łatwo miłość może zmienić się we własne przeciwieństwo. W roli głównej Ivan Trojan.

Arab Blues
Arab Blues, reż. M. Labidi

“Arab Blues” | reż M. Labidi | Francja, Tunezja | 88 min.

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej? Komedia „Arab Blues” przypomina, że powroty w rodzinne strony nie zawsze bywają łatwe. Tak jest w przypadku wychowanej we Francji Selmy, która postanawia wrócić do Tunezji, aby otworzyć gabinet psychoanalityczny. Na miejscu okazuje się jednak, że nie tylko nikt tam na nią nie czeka, ale jej zawód i styl życia nawet najbliższym krewnym wydają się cokolwiek podejrzane. Kulturowe różnice generują serię pomyłek i nieporozumień, które debiutująca reżyserka Manele Labidi ze swadą rozbraja humorem. W roli głównej magnetyczna Golshifteh Farahani.

 

25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy © fot. Robert Pałka, prod. TVN, dystr. Kino Świat 2020
25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy © fot. Robert Pałka, 2020

W serwisach VOD Nowy Rok zainauguruje premiera najgłośniejszego polskiego filmu mijającego roku – obsypanego nagrodami na festiwalach w Gdyni, Camerimage oraz Młodzi i Film obrazu „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” w reżyserii Jana Holoubka. To poruszający dramat sensacyjny, oparty na prawdziwych wydarzeniach, którymi żyła cała Polska. To fabularna opowieść o życiu Tomasza Komendy – młodego mężczyzny niesłusznie skazanego na 25 lat więzienia za gwałt i zabójstwo nastolatki. Twórcy filmu podejmują próbę znalezienia odpowiedzi na do dziś nurtujące wszystkich pytania. Jak to mogło się wydarzyć? Dlaczego niewinny człowiek musiał aż 18 lat czekać w celi na sprawiedliwość?
Za kamerą filmu stanął Jan Holoubek – autor głośnego i popularnego serialu „Rojst”. Wyśmienitą obsadę aktorską współtworzą zdobywcy prestiżowych polskich nagród filmowych, m.in.: Agata Kulesza, Jan Frycz, Andrzej Konopka, Magdalena Różczka i Dariusz Chojnacki. Rolę Tomasza Komendy zagrał niezwykle utalentowany Piotr Trojan, mający na koncie udział w takich produkcjach, jak: „Chce się żyć” czy serial „Pułapka”.

Banksterzy © fot. Tomasz Paczkowski, prod. Figaro Film Production, dystr. Kino Świat 2020
Banksterzy © fot. Tomasz Paczkowski, 2020

1 stycznia film trafi w ramach Premium VOD na platformy: Premiery Canal+, Cyfrowy Polsat, Orange, Play, UPC, Multimedia Polska, Vectra, Netia, Inea, Toya.
Od 22 stycznia będzie dostępny na platformach: Vod.pl, Ipla, Chili, Rakuten.

2 stycznia na platformy VOD trafią „Banksterzy”, czyli wyczekiwany i budzący ogromne emocje film o kulisach afery kredytowej we frankach. 900 000 polskich rodzin, które śniły o własnym domu, stało się ofiarami nieuczciwego systemu bankowego. Zamiast wyśnionego własnego miejsca, zostali skazani na stres, a nierzadko również na długi. Wpadli w pułapkę międzynarodowych organizacji, bezwzględnych banków i cynicznej władzy. W filmie, który opowiada o systemie bankowym i chciwości, mającej wpływ na życie codzienne milionów ludzi, zobaczyć można m.in. znakomitą Katarzynę Zawadzką, Antoniego Królikowskiego, Magdalenę Lamparską, Tomasza Karolaka, Jana Frycza, Małgorzatę Kożuchowską i Rafała Zawieruchę. Od 2 stycznia film będzie dostępny w ramach Premium VOD na platformach:
Player, Canal+, NCplus Go, VoD.pl, Ipla, Cyfrowy Polsat, Orange, Play, UPC, Multimedia Polska, Vectra, Chili, Rakuten, Netia, Inea, Toya.

Redakcja, 28.12.2020

How useful was this post?

Oceń!

Średnia ocena: / 5. Głosów:

Brak ocen. Oceń jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *