Sylwester w teatrze? A jakże!

Autor/ka: Katarzyna Wakuła
Data utworzenia: 28 grudnia, 2020

Huczne zabawy taneczne, gale i wystawne przyjęcia na setki osób w tegoroczny Wieczór Sylwestrowy przechodzą do lamusa. W dobry humor pomogą jednakże wprowadzić instytucje teatralne, których spektakle online są gwarancją świetnej rozrywki na wysokim poziomie.

Ci, którzy w Wieczór Sylwestrowy o godzinie 19.00 zasiądą przed monitorami mają okazję obejrzeć spektakl z klasyki gatunku przygotowany przez Teatr Polski. „Mąż i żona” na podstawie dramatu Aleksandra Fredry w reżyserii Jarosława Kiliana to zabawna i elegancka, ale zarazem zaprawiona goryczą erotyczna komedia. Z powodu „stępionego zmysłu moralnego” męża, żony, kochanka i pokojówki, którzy zdradzają się nawzajem we wszelkich możliwych konfiguracjach, wędrujemy wraz z nimi przez mistrzowsko i z ogromnym humorem oddane piekło, czyściec i raj spraw damsko-męskich. Nikt nie wyjdzie z tej sytuacji wygrany, choć każdy będzie miał poczucie zwycięstwa w przynajmniej jednej bitwie.

Spektakl będzie transmitowany online na żywo z Dużej Sceny Teatru Polskiego w Warszawie. Bilety z dostępem do obejrzenia transmisji dostępne są online w cenie 60 zł.

Rozklad jazdy, fot. K. Ścisłowicz
Rozklad jazdy, fot. K. Ścisłowicz

Na dobre zakończenie roku 2020 i początek 2021 przy bezpłatnej transmisji spektaklu „Rozkłady jazdy” zaprasza Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu. To sztuka na pograniczu farsy i tragikomedii, który zaskakuje nieprzewidywalnością i zawrotnym tempem akcji. Scenicznej adaptacji scenariusza Petra Zelenki podjęła się reżyserka Agata Puszcz, natomiast na scenie zobaczymy Cecylię Caban i Rafała Kronenbergera. A już dziś na stronie oglądać można rozmowy z twórcami przedstawienia. Spektakl dostępny będzie online od 31 grudnia 2020 roku od godz. 18.00 do 1 stycznia 2021 roku do godz. 18.00 na stronie teatru.

Z kolei widzowie niemieckojęzyczni 31 grudnia 2020 roku o godzinie 18:00 będą mogli obejrzeć na stronie Teatru Gaertnerplatztheater  spektakl Trzej mężczyźni w śniegu (Drei Männer im Schnee) w reżyserii Tomasza Pigora, na podstawie powieści Ericha Kaestnera. Orkiestrę Staatstheater am Gärtnerplatz prowadzi Andreas Partilla. Wielokrotnie nagradzana operetka rewiowa opowiada historię dra Fritza Hagedorna, który w ramach wygranej w konkursie spędza 14 dni, w tym sylwestra, w luksusowym Grand Hotelu Bruckbeuren w górach. Na miejscu zostaje wzięty za milionera – szefa koncernu, który anonimowo ma tam również przebywać. Intrygująca zamiana ról stanie się przyczyną wielu powikłań i zimowej miłości!

Zarejestrowana dzień wcześniej inscenizacja dostępna będzie bezpłatnie do niedzieli 3 stycznia do godziny 23:00 na stronach www.gaertnerplatztheater.de i www.br.de/kultur.

Opublikowano: 28.12.2020
Autorka: Katarzyna Wakuła

How useful was this post?

Oceń!

Średnia ocena: / 5. Głosów:

Brak ocen. Oceń jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *