Soraya Chemaly, Speak out, Buch, Umschlag, Foto

Soraya Chemaly opisuje w swojej ksiazce sile kobiecego gniewu

Autor/ka: Katarzyna Wakuła
Data utworzenia: 18 września, 2020

Amerykański bestseller Sorayi Chemaly – Rage becomes her w maju br. ukazał się także w wersji niemieckiej. Książka Speak out! Die Kraft weiblicher Wut sukcesywnie podpija rynek książki. Znana aktywistka i feministka pokazuje w niej moc kobiecego gniewu i zachęca kobiety, by zaczęły wyrażać swoją złość.

Czy równe traktowanie naprawdę dzisiaj istnieje? Przecież dziewczynki nadal powinny zachowywać się grzecznie, chłopcy – być asertywni. Kobietom przerywa sie wypowiedzi dwukrotnie częściej niż ich kolegom. Przy tych samych symptomach mężczyznom podaje się środki przeciwbólowe, a kobietom środki uspokajające. Wykorzystując fakty i osobiste doświadczenia, Chemaly ilustruje, jak doświadczenie seksizmu wpisuje się w psychikę i ciało kobiety oraz jak staje się głęboko zakorzenioną złością.
W książce Speak out! Chemaly opowiada się za radykalną ponowną oceną kobiecego gniewu: właściwie użyty, może stać się potężną bronią przeciwko osobistemu i politycznemu uciskowi i pomóc kobietom zmienić świat. Pozycja Speak out! Die Kraft weiblicher Wut (Zacznij mówić! Siła kobiecego gniewu) to donośny głos przeciwko seksizmowi, dyskryminacji i mizoginii.

Soraya Chemaly, Speak out! - Die Kraft weiblicher Wut, 2020
Soraya Chemaly, Speak out! – Die Kraft weiblicher Wut, 2020

Soraya Chemaly, Speak out! Die Kraft weiblicher Wut
Oryginalny tytuł: Rage becomes her (Atria/Simon & Schuster)
suhrkamp taschenbuch
Data wydania: 18.05.2020
Cena: Euro 20,00
393 strony
Fragmenty

Książka jest do nabycia tutaj.

(kw)

How useful was this post?

Oceń!

Średnia ocena: / 5. Głosów:

Brak ocen. Oceń jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *