Semperoper Dresden

Opera Sempera zapowiada trzy premiery do końca roku

Autor/ka: Katarzyna Wakuła
Data utworzenia: 6 października, 2020

Zaktualizowany harmonogram na listopad i grudzień w drezdeńskiej Operze uwzględnia trzy nowe produkcje z „Czarodziejskim fletem”, „Białą różą” i „Pinokiem”.

Program zainauguruje w pierwszą niedzielę listopada „Czarodziejski flet” (“Zauberflöte”) pod dyrekcją muzyczną Omera Meira Wellbera z René Pape w roli Sarastro. Reżyser Josef Ernst Köpplinger przedstawia najsłynniejszą operę Mozarta urozmaiconą sugestywnymi i supernowoczesnymi projekcjami wizualnymi.

5 grudnia 2020 roku odbędzie się z kolei wykonanie „Białej róży” (“Weiße Rose”)  autorstwa drezdeńskiego kompozytora Udo Zimmermanna w wersji kameralnej przerobionej przez reżysera Stephana Gröglera. Dyrektor artystyczny Opery, Manfred Weiß, dodał również do tegorocznego programu dziecięcą sztukę „Pinokio” “Pinocchio” w reżyserii Simone Fontanellego, która po raz pierwszy zaprezentowana będzie 20 grudnia br.

Saksońska Orkiestra Drezdeńska (Die Sächsische Staatskapelle Dresden) kontynuuje zmodyfikowany harmonogram koncertów w listopadzie i grudniu. Programy IV koncertu symfonicznego, IV wieczoru kameralnego i I wieczoru wykonawczego pozostają bez zmian.

Przedsprzedaż wydarzeń z miesięcznego harmonogramu na listopad i grudzień rozpocznie się we wtorek, 13 października 2020 r. Bilety do nabycia w pod numerem +49 (0) 351 4911 705 oraz online. W związku ze zmienionym planem miejsc ważne są tylko bilety zakupione od daty wcześniejszej rezerwacji.

(Katarzyna Wakula)
Opublikowano 5.10.2020
Data: 09.10.2020 - 31.03.2021
Lokalizacja:Staatsoper Dresden und Staatsschauspiel Dresden, Theaterplatz 2, 01067 Dresden


How useful was this post?

Oceń!

Średnia ocena: / 5. Głosów:

Brak ocen. Oceń jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *