Przebudowane Muzeum Etnograficzne w Warszawie już otwarte

Autor/ka: Katarzyna Wakuła
Data utworzenia: 17 października, 2020

Opublikowano 17.10.2020
(kw)

Przestrzenie muzealne na Kredytowej 1 w Warszawie zostały zmodernizowane. Dzięki inwestycji związanej z przebudową i zakupem infrastruktury, Muzeum Etnograficzne zyskało nowoczesny wygląd i stało się bardziej przyjazne dla zwiedzających.

Całkowitą przemianę przeszły pracownie edukacyjne, w tym ceramiczna, która zyskała profesjonalny i nowoczesny sprzęt w postaci zestawu pieców i kół garncarskich. Zadbano o nowe multimedia w Sali Kinowej Muzeum oraz specjalistyczne wyposażenie magazynów przechowujących kolekcjonerskie skarby i muzealne unikaty. Sprzęt do rejestracji foto-video wzbogacił pracownie fotograficzną i wesprze działania pracowników placówki w trakcie badań terenowych, o których będziemy informować na bieżąco w naszych kanałach.

Zwieńczeniem inwestycji było otwarcie 1 października nowej wystawy stałej „Afrykańskie wyprawy, Azjatyckie drogi”, którą uatrakcyjniają technologicznie zaawansowane multimedia i wyposażenia.

W przeprowadzenie zmian w zabytkowym budynku Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie zainwestowano ponad 8 mln złotych. Projekt współfinansowany był przez Unię Europejską w ramach VIII osi priorytetowej Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Dotacja na wkład własny na realizację projektu pochodziła ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Data: 01.10.2020
Lokalizacja:Muzeum Etnograficzne, ul. Kredytowa 1, 00-056 Warszawa


How useful was this post?

Oceń!

Średnia ocena: / 5. Głosów:

Brak ocen. Oceń jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *