Wrangler® x Bob Marley

Pamięć o Bobie Marleyu ożywa w modzie

Autor/ka: Katarzyna Wakuła
Data utworzenia: 9 czerwca, 2021

Swobodny styl, wielobarwność, miłość, pozytywne myślenie, a przede wszystkim równość społeczna były życiową dewizą Boba Marleya, światowej sławy twórcy muzyki reggae i rastafarianisty. W 40-tą rocznicę odejścia legendarnego artysty pamięć o nim odżywa w limitowanej kolekcji ubrań marki Wrangler.

Nieznana prawda o Marleyu

Gdyby żył, miałby dziś 76 lat. Pochodzący z Jamajki muzyk znany z takich hitów jak Buffalo Soldier, Get Up, Stand Up, I Shot the Sheriff, No Woman, No Cry, Could You Be Loved? podbijał serca ludzi na całym świecie rozsyłając pozytywne wibracje. Nie wszyscy jednak wiedzą, że artysta był miłośnikiem nie tylko muzyki, ale też… marki Wrangler, których ubrania nosił przez lata.

Ulubione ubrania w nowej odsłonie

Nie dziwi więc fakt, że to właśnie ta amerykańska firma odzieżowa podjęła współpracę z rodziną Marleya wydając wspólnie w kwietniu br. limitowaną kolekcję Wrangler® x Bob Marley, w której znalazły się ulubione ubrania Wranglera noszone kiedyś przez artystę. Limitowana seria odzieży upamiętnia legendarnego artystę i duchowego buntownika. Obejmuje ona cztery męskie i trzy damskie fasony koszulek oraz dwie koszule unisex stworzone z wykorzystaniem lasera. Inspiracje muzyką i kulturą reggae widoczne są gołym okiem – ubrania zdobią kolorowe nadruki, grafiki w stylu retro, fotografie Marleya, okładki albumów jego płyt i obrazki związane z życiem muzyka.

„Bob Marley jest wspominany jako osoba o silnym charakterze, wierna swoim przekonaniom. To wartości, które są również wpisane w etos marki Wrangler” – mówi Holly Wheeler, wiceprezes zajmująca się globalnym marketingiem marki we Wrangler – “Wrangler miał zaszczyt współpracować z rodziną Boba Marleya w zeszłym roku, a efektem tej współpracy jest wyjątkowa kolekcja upamiętniająca tego legendarnego muzyka, którego zaciekła walka w obronie idei oraz poruszające teksty piosenek są inspiracją dla wielu pokoleń”.

Niezwykła więź

Kolekcja jest ukłonem w kierunku niezwykłego związku, który łączył markę i muzyka przez wiele lat. Praca nad nią trwała rok. Marka przekazała ponadto 25 000 $ na rzecz Fundacji Boba Marleya – jamajskiej organizacji non profit zajmującej się edukacją, muzyką i literaturą, ochroną środowiska oraz zdrowiem i dobrem społeczności rastafarian.

„Współpraca z Wrangler pozwoliła nam stworzyć kolekcję, która, moim zdaniem, odzwierciedla ducha mojego ojca i pielęgnuje pamięć o nim. To doskonały duet, ponieważ wszyscy wiemy, jak bardzo lubił tę markę” – powiedziała Cedella Marley, córka Boba i Rity Marley.

Ubrania z kolekcji Wrangler® x Bob Marley dostępne są na Wrangler.com i Amazon.com. Z założenia mają być odzwierciedleniem swobodnego stylu i podejścia do życia, które charakteryzowały Marleya. Też tak uważacie?

Wrangler®

Wrangler® to marka w portfolio Kontoor Brands (symbol na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych: KTB), która od ponad 70 lat jest symbolem autentycznego amerykańskiego stylu. Bogate dziedzictwo i historia marki osadzone w zachodniej części Stanów Zjednoczonych sprawiają, że jest ona źródłem niepowtarzalnej jakości i ponadczasowej estetyki. Kolekcje dla mężczyzn, kobiet i dzieci cechuje wyjątkowy styl i wygoda, które inspirują noszących do tego, by być gotowym na wszystko, co przynosi życie, dzień po dniu. Produkty Wrangler są dostępne w sklepach detalicznych na całym świecie, włącznie z flagowymi salonami marki w Denver i Dallas, w domach towarowych, sklepach specjalistycznych, sklepach dostarczających odzież westernową oraz online.

Fundacja Boba Marleya

Fundacja Boba Marleya została założona w roku 1986 przez żonę muzyka Ritę Marley. Celem organizacji jest pielęgnowanie pamięci o życiu, dorobku i duchu Roberta Nesty Marleya poprzez różnego rodzaju inicjatywy na Jamajce, obejmujące edukację, muzykę i kulturę, ochronę środowiska oraz zdrowia i dobra społeczności rastfarian.

(Redakcja/Informacja prasowa)
Opublikowano: 9.06.2021

How useful was this post?

Oceń!

Średnia ocena: / 5. Głosów:

Brak ocen. Oceń jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *