Doda produkuje film, który obnaży hipokryzję polskiego show-biznesu

Autor/ka: Katarzyna Wakuła
Data utworzenia: 11 czerwca, 2020

Fot. Dorota Rabczewska-Stępień i Maria Sadowska, źródło: Instagram/Facebook

Znana polska gwiazda muzyki pop – Dorota Rabczewska-Stępień vel Doda nie próżnuje i coraz chętniej podejmuje się roli producentki filmowej. W połowie czerwca startują zdjęcia do trzeciego filmu finansowanego przez artystkę i jej męża Emila Stępnia. Jak sugeruje wpis piosenkarki na jej Instagramie, film będzie “the best”. „Dziewczyny z Dubaju” ma być bowiem filmową petardą, która obnaży hipokryzję polskiego show-biznesu i ujawni szczegóły tzw. „afery dubajskiej”, w którą zamieszane były zarówno celebrytki i modelki, jak również wiele znanych postaci ze świata polityki, biznesu, czy sportu.

Scenariusz powstał na podstawie wydanej w 2019 roku książki o tym samym tytule autorstwa Piotra Krysiaka. Pisarz opisuje w niej kulisy wyjazdów młodych Polek w charakterze luksusowych kobiet do towarzystwa arabskich szejków. Głównym scenarzystą filmu jest Mitja Okorn, który stanął za kamerą takich przebojów, jak „Listy do M.” czy „Planeta Singli”. Obraz wyreżyseruje Maria Sadowska – autorka obsypanego nagrodami obrazu „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”.

Robimy kino gangsterskie tylko, że z dziewczynami lekkich obyczajów w roli głównej. (…) Po raz pierwszy w swojej filmowej karierze podejmuję temat bohatera, a raczej bohaterki, która nie jest w jednoznaczny sposób pozytywna. Jest to dla mnie bardzo ciekawa i nowa droga, zupełnie nowe doświadczenie – mówi Sadowska.

Główną bohaterką jest Emi, młoda ambitna dziewczyna, która od lat marzy o wielkim świecie. Gdy tylko nadarza się okazja, bez wahania wskakuje w jego tryby, stając się ekskluzywną damą do towarzystwa. Wkrótce to ona na zaproszenie arabskich szejków zaczyna werbować polskie miss, celebrytki, gwiazdy ekranu i modelki. Niespotykanego rozmachu i realizmu dodadzą filmowi zdjęcia, które będą kręcone zarówno w luksusowych miejscach w Polsce, jak i w prestiżowych międzynarodowych lokacjach: w Cannes, Nicei, Courchevel i Dubaju. Na ekranie zobaczymy m.in.: Paulinę Gałązkę, Katarzynę Figurę, Jana Englerta, Beatę Ścibak-Englert, Katarzynę Sawczuk, Olgę Kalicką, Annę Karczmarczyk i Józka Pawłowskiego.

DZIEWCZYNY Z DUBAJU

w kinach od 22 stycznia 2021

Gatunek: dramat/ sensacja/ erotyczny

Produkcja: Ent One Studios, Polska 2020

Scenariusz: Mitja Okorn, Lucas Coleman, Peter Pasyk, Maria Sadowska, Dorota Rabczewska-Stępień, Agnieszka Olejnik oraz Jan Belcl, Chris de Luca, Kornelia Strzelecka

Reżyseria: Maria Sadowska („Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”, „Dzień kobiet”)

Producent: Dorota Rabczewska-Stępień („Pitbull. Ostatni pies”), Emil Stępień („Służby specjalne”, „Pitbull. Nowe porządki”, „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, „Pitbull. Ostatni pies”)

Obsada: Paulina Gałązka („Juliusz”, „Kobieta sukcesu”), Katarzyna Figura („7 uczuć”, „Panie Dulskie”), Jan Englert („Bogowie”, „Lejdis”), Beata Ścibak-Englert („Układ zamknięty”),

Katarzyna Sawczuk („Jak zostać gwiazdą”, „Córki dancingu”), Olga Kalicka („Rodzinka.pl”), Anna Karczmarczyk („Galerianki”, „Pitbull. Nowe porządki”),

Józef Pawłowski („Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”, „Miasto 44”)

Fot. Jan Englert, Źródło: Instagram

(mat. pras. / kw)

How useful was this post?

Oceń!

Średnia ocena: / 5. Głosów:

Brak ocen. Oceń jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *