Oczyść swój organizm pijąc smoothie!

Autor/ka: Katarzyna Wakuła
Data utworzenia: 11 kwietnia, 2021

Czy to po wielkim świątecznym ucztowaniu, dłuższym leniuchowaniu lub po prostu profilaktycznie – raz na jakiś zafunduj swojemu organizmowi detox!

Dwu-trzydniowa dieta oczyszczająca pozwoli wyregulować przemianę materii, wspomoże układ trawienny, oczyści organizm ze złogów i toksyn. Jednym z najzdrowszych sposobów na przeprowadzenie detoksykacji organizmu jest dieta smoothie.

Zasady detoksykacji sokowej

Na początek powinno się wypijać przynajmniej trzy razy dziennie po szklance soku. Pamietać należy, ze głodówka nie może być zbyt restrykcyjna, nie należy drastycznie rezygnować z pokarmów stałych. Przy diecie sokowej warto nadal spożywać inne produkty bogate w błonnik, jak kasza gryczana czy jęczmienna, dziki ryż, pieczywo żytnie. Jeśli towarzyszą wam jakieś choroby przewlekłe czy sercowo-naczyniowe – koniecznie skonsultujcie się najpierw z lekarzem.

Zielone, czerwone, żółte…

W materiale wideo prezentujemy przepisy na dwa rodzaje smoothie – jedne na bazie kiwi, ogórka, winogron i szpinaku (zielone), drugie – łączące marchewkę z truskawkami i jabłkiem (czerwone). Wypijanie kilku szklanek soku dziennie oczyści nasz organizm z toksyn i wspomoże gospodarkę jelitową. Detox smoothie znakomicie wpływa także na system immunologiczny. Jeśli zależy wam na dodatkowym wzmocnieniu organizmu, wypróbujcie poniższy przepis na sok na odporność (żółty):

Dieta smoothies przyniesie upragnione korzyści zdrowotne jeśli będzie się ją stosować regularnie. Aby wzmocnić jej działanie, warto połączyć ją z codzienna aktywnością fizyczną.

Katarzyna Wakuła
11.04.2021

How useful was this post?

Oceń!

Średnia ocena: / 5. Głosów:

Brak ocen. Oceń jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *