Naomi Watts, Instagram

Naomi Watts zagra u Szumowskiej i Englerta

Autor/ka: Katarzyna Wakuła
Data utworzenia: 8 lutego, 2021

Ruszają prace nad dramatem „Infinite Storm” w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta. Główną rolę zagra w nim Naomi Watts!

Scenariusz autorstwa Josha Rollinsa oparty został na historii Pam Bales – przewodniczki górskiej i pielęgniarki, która w pojedynkę przeprowadziła akcję ratunkową podczas burzy śnieżnej. Jej heroiczna postawa pierwotnie została opisana w artykule „High Places: Footprints in the Snow Lead to an Emotional Rescue” przez Ty Gagne. Polski duet wyreżyseruje film dla wytwórni Bleecker Street oraz Sony Pictures Woldwide.

Małgorzata Szumowska i Michał Englert, fot. Zuza Krajewska
Małgorzata Szumowska i Michał Englert, fot. Zuza Krajewska

„Cieszę się, że mogę współpracować z tak świetnymi partnerami jak Sony, Bleecker, Maven i oczywiście z Naomi Watts, którą podziwiałam, i z którą chciałam pracować od dawna. […] Pam to niezwykła i odważna kobieta, której podróż jest wciągająca i pełna nadziei. Josh Rollins stworzył mocną i emocjonalną historię o woli przetrwania, która jest bardzo potrzebna w tych mrocznych czasach. Nie mogę się doczekać pracy nad tym projektem” – mówi Małgorzata Szumowska.

Ostatnie dzieło Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta, „Śniegu już nigdy nie będzie”, to polski kandydat do Oscara w kategorii Najlepszy Pełnometrażowy Film Międzynarodowy. Nominacje do Nagród Akademii poznamy 15 marca, zaś uroczystość wręczenia nagród odbędzie się w tym roku 25 kwietnia.

Na zdjęciu u góry: Naomi Watts, źródło: Instagram

(redakcja/mat.pras.)
Opublikowano: 8.02.2021

How useful was this post?

Oceń!

Średnia ocena: / 5. Głosów:

Brak ocen. Oceń jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *