Najnowszy film Agnieszki Holland już w dystrybucji DVD i na VoD

Autor/ka: Katarzyna Wakuła
Data utworzenia: 1 października, 2020

Pokazywany na zeszłorocznym Berlinale, gdzie uznano go za jeden z najlepszych tytułów festiwalu, „Szarlatan” to nieszablonowa, oparta na faktach opowieść o uzdrowicielu, którego talent  i wiedza stają się dla niego przekleństwem. 

Przywołując legendarną postać czeskiego zielarza, jedna z najważniejszych polskich reżyserek, kilkukrotnie nominowana do Oscara – Agnieszka Holland wydobywa na światło dzienne jego tajemnice, emocje i pragnienia, na które jedynym lekarstwem jest fanatyczne niemal oddanie pracy. Choć akcja filmu rozgrywa się w przeszłości, „Szarlatan” jest dziełem jak najbardziej współczesnym – podobnie jak jego bohater, Jan Mikolášek. Olbrzymia wiedzao właściwościach ziół i zdumiewający dar przenikania do ludzkiego wnętrza sprawiają, że do jego kliniki ciągną tysiące potrzebujących. Bohater potrafi trafnie rozpoznawać choroby i uzdrawiać, ale też przepowiadać nadchodzącą śmierć, co sprawia, że daleko mu do bycia lubianym. Jego talent staje się w pewnym momencie przekleństwem, a on sam nazywany jest szarlatanem.

W roli Jana Mikoláška wystąpił jeden z najwybitniejszych czeskich aktorów, Ivan Trojan. W jego młodszą wersję wcielił się jego syn, Josef Trojan. Ścieżka dźwiękowa skomponowana przez Antoniego Komasę-Łazarkiewicza przy współpracy z Mary Komasą.

Od 24 marca br. film dostępny jest na DVD. Można go też obejrzeć w serwisach Cineman.pl, vod.pl, E-Kino Pod Baranami, MOJEeKINO.PL, Orange, UPC, Vectra i Multimedia, a także na Player.pl, PREMIERY CANAL+ i PREMIERY VOD+.

“SZARLATAN”
Reżyseria: Agnieszka Holland
Występują: Ivan Trojan, Juraj Loj, Josef Trojan
Kraj produkcji: Polska, Czechy, Słowacja
Rok produkcji: 2020
Język oryginalny: czeski
Gatunek: dramat
Czas trwania: 118 min.
Kinostart w Polsce: 9.10.2020

(ds/kw)

How useful was this post?

Oceń!

Średnia ocena: / 5. Głosów:

Brak ocen. Oceń jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *