Na co do kina w czerwcu?

Autor/ka: Katarzyna Wakuła
Data utworzenia: 12 czerwca, 2020

Kina w Polsce mogą być już otwarte, z zachowaniem reżimu sanitarnego i limitu osób na salach. Proces ten następuje jednak stopniowo i póki co seanse wyświetlane są tylko w mniejszych kinach studyjnych. Multipleksy potrzebują więcej czasu, aby się przygotować na przyjęcie klientów. Większość planów repertuarowych przesunięto na okres wakacyjny. Na tych, którzy już teraz nie mogą wysiedzieć w domu, czekają w czerwcu dwie premiery filmowe.

  • Premiera 12 czerwca 2020: „Wierzę w Ciebie”, reż. A. Erwin i J. Erwin

    Od drugiego weekendu czerwca w wybranych kinach studyjnych Polsce wyświetlany jest melodramat „Wierzę w Ciebie” w reżyserii braci Andrew i Jona Erwinów.

„Wierzę w Ciebie” (I Still Believe) to historia prawdziwej miłości wystawionej na próbę. Gdy wydaje się, że zdobywający popularność Jeremy Camp (K.J. Apa), piosenkarz, gwiazda muzyki chrześcijańskiej i jego ukochana Melissa  mają świat u stóp, ich szczęście burzy diagnoza, która brzmi jak wyrok.

W obsadzie zobaczyć można m.in.: Britt Robertson („Kraina jutra”, „Był sobie pies”, „Dzień Matki”, „Wykapany ojciec”), K.J. Apę („Był sobie pies”, „Riverdale” – serial, „Ostatnie wakacje”), Gary’ego Sinise („Forrest Gump”, „Okup”, „Apollo 13”, „Zielona mila”, “Myszy i ludzie”), gwiazdę muzyki pop Shanię Twain („Na zakręcie”, „Jak być sobą”), Melissę Roxburgh („Star Trek: W nieznane”, „Dziennik cwaniaczka 2”).
Lista kin, które wyświetlają film tutaj.

 

 

  • Premiera 19 czerwca 2020: “Nasz czas”, reż. C. Reygadas

    W trzecim tyogdniu czerwca do kin w Polsce trafi lauerat m.in. nagrody głównej Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w  Wenecji 2018 roku – „Nasz czas” w reżyserii meksykańskiego reżysera Carlosa Reygadasa („Post Tenebras Lux”, „Ciche światło”, „Japón”).

Zmysłowo i drapieżnie zrealizowany film opowiada o małżeństwie w kryzysie, które decyzja o otwarciu związku prowadzi na skraj przepaści. W główne role, szalejącego z zazdrości Juana i jego zaangażowanej w romans z innym partnerki Esther, wcielili się sam reżyser i jego żona Natalia López. Na ekranie towarzyszą im ich własne dzieci, Rut i Eleazar Reygadas. Film wyświetlany jest w następujących miastach Polski: Dąbrowa Górnicza, Gdańsk, Gdynia, Jarosław, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Łomża, Nowy Sącz, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Stargard, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław, Zakopane, Zamość. Bilety do nabycia tutaj.

(kw/mat.pras.)

How useful was this post?

Oceń!

Średnia ocena: / 5. Głosów:

Brak ocen. Oceń jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *