Najnowsza ekranizacja “Pinokia” na VOD i DVD

Autor/ka: Katarzyna Wakuła
Data utworzenia: 1 października, 2020

Najpopularniejszą książkę dla dzieci wszech czasów – „Pinokio” Carlo Collodiego przetłumaczono ponad 260 języków świata. 9 października do kin trafiła ekranizacja tej słynnej opowieści. Obecnie film dostępny jest także online.

Film opowiada historię poczciwego stolarza o imieniu Gepetto, w którego ręce pewnego dnia wpada kawałek drewna. Mężczyzna od samego początku czuje, że w tym z pozoru martwym przedmiocie kryje się jakaś magiczna siła. Postanawia wystrugać z niej postać chłopca. Niespodziewanie stworzona przez niego figurka ożywa – potrafi mówić, śmiać się, skakać i biegać. Gepetto nadaje mu imię: Pinokio i zaczyna troszczyć się o niego jak o własnego syna. Drewniany chłopczyk jest tak zafascynowany otaczającym go światem, który widzi po raz pierwszy na oczy, że przestaje słuchać dobrych rad opiekuna. Wiedziony ciekawością, Pinokio wyrusza w podróż pełną przygód, niebezpieczeństw i życiowych lekcji. Ta wyprawa na zawsze odmieni jego życie.

W roli słynnego Gepetta wystąpił nagrodzony Oscarem za rolę w produkcji „Życie jest piękne” Roberto Benigni, zaś reżyserii podjął się dwukrotnie nagrodzony Grand Prix na festiwalu filmowym w Cannes Matteo Garrone – wizjonerski twórca „Pentameronu” i „Gomorry”.  Za wyjątkową oprawę muzyczną odpowiada laureat Oscara i Złotego Globu Dario Marianelli. Nowa wersja „Pinokia” to również baśniowe postaci, których niesamowity wygląd to efekt drobiazgowej pracy wybitnego charakteryzatora Marka Couliera – dwukrotnego zdobywcy Oscara, który ma na swoim koncie pracę przy takich hitach jak „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” czy serii „Harry Potter”.

Z założenia ci znakomici twórcy mieli zapewnić filmowi najwyższy poziom wizualno-artystyczny. I tak też się dzieje. Najnowsza ekranizacja powieści Collodiego to imponująca wizualnie, pełna przygód, mądrości i humoru, pouczająca historia o nauce odpowiedzialności i wewnętrznej przemianie. 

Od 16 października film dostępny jest na europejskich serwisach VOD oraz DVD.

“Pinokio”
Kinostart w Polsce: 9.10.2020
Produkcja: Włochy/ Francja/ Wielka Brytania 2019
Reżyseria: Matteo Garrone („Dogman”, „Pentameron”, „Gomorra”)
Scenariusz: Matteo Garrone („Dogman”, „Pentameron”, „Gomorra”), Massimo Ceccherini („Pentameron”) – na podstawie książki Carlo Collodiego
Obsada: Roberto Benigni („Asterix i Obelix kontra Cezar”, „Zakochani w Rzymie”, „Życie jest piękne”, „Pinokio”), Federico Ielapi, Marine Vacth („Podwójny kochanek”, „Młoda i piękna”), Luca Marinelli („Wielkie piękno”), Marcello Fonte („Dogman”)

Opublikowano: 1.10.2020
(kw)

How useful was this post?

Oceń!

Średnia ocena: / 5. Głosów:

Brak ocen. Oceń jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *