Jak żyć w zdrowiu, szczęściu i poczuciu spełnienia?

Autor/ka: Katarzyna Wakuła
Data utworzenia: 25 marca, 2021

Współczesne czasy niosą ze sobą kryzys wartości. Pandemia uwydatniła kruchość dotychczasowych systemów politycznych, filozoficznych czy gospodarczych. Na nowo stawiane są pytania o to, jak odnaleźć szczęście i wewnętrzny spokój żyjąc w świecie rozpadu, w czym tkwi istota człowieczeństwa i ludzkie morale.

Wszechogarniający sceptycyzm uwalnia potrzebę poszukiwania nowych dróg duchowego rozwoju, które mogłyby sprawić, by człowiek niczym mityczny feniks odżył mając w sobie nowe pokłady energii. Tak naprawdę bowiem każdy, bez względu na wiek, rasę czy krąg kulturowy, z jakiego się wywodzi, chce jednego i tego samego – długiego życia w szczęściu i zdrowiu.

U źródeł takiego podejścia rodzi się zainteresowanie kulturą Wschodu, medycyną chińską, różnymi odmianami yogi wraz z systemami ćwiczeń oddechowych i diet opracowanych na bazie produktów naturalnych mających wiele właściwości leczniczych, wreszcie – taoizmem. Czym jest taoistyczny styl życia i w jaki sposób może pomóc osiągnąć duchowe ukojenie i pełnię zdrowia dowiedzieć się można z kultowej pozycji wprowadzającej do filozofii Wschodu pt. The Tao of Health, Sex and Longevity (1989) Daniela P. Reida, której trzecie, polskie wydanie ukazało się na rynku księgarnianym wraz z początkiem roku.

Okładka książki Tao zdrowia-seksu-i-dlugowiecznosci, wydawnictwo Rebis, 2021
D. Reid, Tao zdrowia, seksu i długowieczności, Poznań 2021

Lektura pozycji Tao zdrowia, seksu i długowieczności daje przeświadczenie, iż autor, opisując system zasad wypracowanych przed kilkoma tysiącami lat w Chinach i obejmujący swoim zakresem zachowania kulturowe, przez dietetykę i medycynę po medytację, daje czytelnikowi klucz do długowieczności. O tym, czy pasuje on do metaforycznych wrót serca, można się przekonać wyłącznie indywidualnie, wchodząc do fascynującego świata taoizmu i stosując zasady wypracowane przez starożytnych chińskich mędrców. Próba odnajdywania w sobie dwóch życiodajnych energii – yin i yang w połączeniu z pracą nad ich równowagą to wspaniała życiowa przygoda!

Daniel Reid, Tao zdrowia, seksu i długowieczności, Poznań 2021, Wydawnictwo Rebis, przekł. Tomasz Sikora, 520 s.
ISBN 978-83-8188-213-2
Seria: Wschód Zachodowi
Premiera 23.02.2021

Książka dostępna jest także w formie e-booka.
Kup tutaj z 20%-procentową zniżką!

(kw)
Opublikowano: 23.03.2021
Data: 21.02.2021 - 31.12.2021
Lokalizacja:Dom Wydawniczy Rebis, ul. Żmigrodzka 41/49 60-171 Poznań


How useful was this post?

Oceń!

Średnia ocena: / 5. Głosów:

Brak ocen. Oceń jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *