We would like to place cookies on your computer to help us make this website better. Read more ×

FILM

PL: Zwyczajna przysługa (A Simple Favor), reż. Paul Feig2018-10-19

Komedia kryminalna z Anną Kendrick i Blake Lively w rolach głównych to historia dwóch matek 7-letnich kolegów z klasy.

Od 19 października 2018 roku na ekranach polskich kin oglądać można najnowszy obraz Paula Feiga (Agentka, Druhny, Gorący towar). Wyrazisty obraz osnuty wokół historii dwóch młodych kobiet – Stephanie (Anna Kendrick) i Emily (Blake Lively) pełen jest nieoczekiwanych, zaskakujących zwrotów akcji. Wątek kryminalny nadaje komedii łagodnego napięcia, które czyni film jeszcze bardziej interesującym.
 
Bohaterki dzieli prawie wszystko: praca, styl życia, stan majątkowy, poglądy na życie, sposób ubierania się… Jedna jest konserwatywną wdową prowadzącą kulinarnego bloga, druga – wyzwoloną, ekstrawagancką kobietą sukcesu. Mimo różnic, między matkami zawiązuje się nić sympatii, przeradzająca się w przyjaźń.
 
Stephanie zgadza się pewnego dnia odebrać ze szkoły synka Emily. Byłaby to jedynie zwyczajna przysługa, gdyby nie fakt, że Emily nie pojawia się, by odebrać dziecko. W efekcie prowadzi to do coraz bardziej zaskakujących i dramatycznych sytuacji. A Stephanie wkrótce zrozumie jak mało wiedziała o swojej najlepszej przyjaciółce.

 

 

“Zwyczajna przysługa” (A Simple Favor)
Reżyseria: Paul Feig
Scenariusz: Jessica Sharzer
Obsada: Blake Lively (Miasto złodziei, Śmietanka towarzyska, 183 metry strachu), Anna Kendrick (Księgowy, W chmurach)
Gatunek: Komedia kryminalna
Produkcja: USA
Kinostart: 19 października 2018 (Polska), 12 września 2018 (świat)

 

(Dorota Szymańska/kaw)
Opublikowano: 12.09.2018

(1)
Newsletter
news news news • Od 23 lutego 2019 roku w warszawskim Teatrze Wielkim – Operze Narodowej wystawana jest opera oparta na dziele Giacomo Pucciniego. W oryginale dramatyczna historia miłości bezradnej wobec bezdusznego aparatu państwa […]Czym jest miłość? Reakcją chemiczną zachodzącą w naszym mózgu pod wpływem fenyloetyloaminy, noradrenaliny i dopaminy? Pobudzającą mieszanką feromonów? Czy może czymś więcej? Czy można w życiu kochać tylko raz, a może "każda miłość jest pierwsza"? O mały włos klip do utworu „EVA” powstałby na jamajskim polu marihuany.Ekranizacja popularnej australijskiej powieści dla dzieci autorstwa Colina Thiele.Bésame Mucho, Jalapeños und Sombreros – mexikanische Strahle in München Das in der bayerischen Hauptstadt gelegene Restaurant Zapata ist schon seit 1996 den Anforderungen der größten Feinschmecker gewachsen. Nicht nur […]Od 12 kwietnia w Zamku Królewskim w Warszawie oglądać można nowe tkaniny dekorujące Gabinet i Garderobę Króla.Lansowany na nowo trend torebek zawieszanych na szyi to obecnie jeden z najmodniejszych modowych detali.