We would like to place cookies on your computer to help us make this website better. Read more ×

THEATER

Warszawa, Teatr Polonia: “Wania, Sonia, Masza i Spike”, reż. Maciej Kowalewski2019-01-15

Sztuka “Wania, Sonia, Masza i Spike” Christophera Duranga to klasyczny teatr we współczesnej formie.

Zimowy sezon artystyczny w warszawskim Teatrze Polonia otworzył 15 stycznia br. spektakl na podstawie sztuki Christophera Duranga Wania, Sonia, Masza i Spike” wyreżyserowany przez Macieja Kowalewskiego i realizowany za zgodą Samuel French Inc., za pośrednictwem Agencji ADiT.
 

“Sztuka opowiada o najważniejszych wartościach ludzkiego życia. Jest wzruszająca, smutna, sentymentalna i bardzo, bardzo mądrze śmieszna” – mówi Kowalewski.

 


 
Sztuka opowiada o losach współczesnego rodzeństwa. Wania i jego adoptowana siostra Sonia, rodzeństwo w średnim wieku, mieszkają wspólnie w domu po rodzicach w Bucks County w Pensylwanii. Mają imiona bohaterów Czechowa, nadane przez rodziców – entuzjastów teatru. Opiekowali się zmarłymi już rodzicami. Nie pracują, a utrzymanie zapewnia im ich siostra Masza, słynna aktorka serialowa, która jest też właścicielką domu i opłaca wszystkie rachunki. Wania jest gejem, Sonia zaś nieustannie przypomina wszystkim, że została adoptowana. Spokojnie i monotonnie spędzają czas, rozpamiętując wszystkie stracone szanse. Tę nudną, stabilną codzienność przerywa niespodziewana wizyta Maszy ze znacznie młodszym, hałaśliwym  kochankiem o imieniu Spike…
 
Ciekawa scenografia Arkadiusza Kośmidera i świetna gra aktorska w wykonaniu m.in. Ewy Błaszczyk, Jowity Budnik i Małgorzaty Rożniatowskiej dopełniają pozytywny obraz spektaklu, pozostawiając nutę refleksji nt. współczesnych stosunków międzyludzkich.
 
Kolejne spektakle grane będą od 16 do 21 stycznia oraz od 23 do 25 lutego 2019 roku.
 
Bilety do nabycia w kasach teatru teatrów, telefonicznie pod numerami 22 589 52 00 oraz 22 622 21 32, mailowo bilety@ochteatr.com.pl i bilety@teatrpolonia.pl oraz tutaj.
 
Teatr Polonia, Warszawa
 


 
“Wania, Sonia, Masza i Spike” Christopher Durang
 
Reżyseria i opracowanie muzyczne: Maciej Kowalewski
Tłumaczenie: Bogusława Plisz-Góral
Scenografia: Arkadiusz Kośmider
Kostiumy: Dorota Roqueplo
Producent wykonawczy: Ewa Ratkowska
Obsada: Ewa Błaszczyk, Jowita Budnik / Małgorzata Rożniatowska, Marianna Janczarska, Dorota Landowska, Maciej Kowalewski, Wojciech Zieliński
Czas trwania: 100 minut, jedna przerwa
 

(Dorota Szymańska/kaw)
Opublikowano: 15.01.2019
(1)
Newsletter
news news news • Od 23 lutego 2019 roku w warszawskim Teatrze Wielkim – Operze Narodowej wystawana jest opera oparta na dziele Giacomo Pucciniego. W oryginale dramatyczna historia miłości bezradnej wobec bezdusznego aparatu państwa […]Czym jest miłość? Reakcją chemiczną zachodzącą w naszym mózgu pod wpływem fenyloetyloaminy, noradrenaliny i dopaminy? Pobudzającą mieszanką feromonów? Czy może czymś więcej? Czy można w życiu kochać tylko raz, a może "każda miłość jest pierwsza"? O mały włos klip do utworu „EVA” powstałby na jamajskim polu marihuany.Ekranizacja popularnej australijskiej powieści dla dzieci autorstwa Colina Thiele.Bésame Mucho, Jalapeños und Sombreros – mexikanische Strahle in München Das in der bayerischen Hauptstadt gelegene Restaurant Zapata ist schon seit 1996 den Anforderungen der größten Feinschmecker gewachsen. Nicht nur […]Od 12 kwietnia w Zamku Królewskim w Warszawie oglądać można nowe tkaniny dekorujące Gabinet i Garderobę Króla.Lansowany na nowo trend torebek zawieszanych na szyi to obecnie jeden z najmodniejszych modowych detali.