We would like to place cookies on your computer to help us make this website better. Read more ×

THEATER

Teatr Polski w Warszawie: Marlena. Ostatni koncert2017-10-27

Historia życia Marleny Dietrich.

Spektaklem o życiu i twórczości wybitnej niemieckiej śpiewaczki i aktorki – Marleny Dietrich sezon jesienno-zimowy rozpoczyna Teatr Polski w Warszawie.
 
Rzeczywistość i kreacja artystyczna przeplatają się tu ze wspomnieniami z lat młodości będącej na łożu śmierci artystki. Na uwagę zasługują świetnie zagrane role dublowanej postaci Marleny, których odtwórczyniami są Izabella Bukowska-ChądzyńskaGrażyna Barszczewska. Opowieść o sławie, romansach, karierze naznaczonej prywatnymi wyborami snuta jest w odniesieniu do wiernej fanki i powiernicy uczuć Marleny – jej sekretarki Normy.
 
Spektakl wyreżyserował Józef Opalski, autorem scenariusza jest Janusz Majcherek. Premiera odbędzie się 27 października 2017 roku. Kolejne pokazy odbędą się w dniach:
28, 29, 31 października, 2 listopada oraz 8, 9, 10 grudnia br.

 

OBSADA:
Marlene I: Izabella Bukowska-Chądzyńska
Marlene II: Grażyna Barszczewska
Norma: Afrodyta Weselak
Mężczyzna (wiele postaci): Tomasz Błasiak

Scenariusz: Janusz Majcherek
Reżyseria: Józef Opalski
Dekoracje i kostiumy: Paweł Dobrzycki
Reżyseria światła: Paweł Dobrzycki
Opracowanie muzyczne: Aleksander Dębicz
Projekcja multimedialna: Agata Roguska

 

“Marlena. Ostatni koncert”
Teatr Polski w Warszawie – Scena Kameralna
ul. Kazimierza Karasia 2, 00-001 Warszawa

 

Bilety w cenach od 39 do 55 złotych, do nabycia w kasach teatru oraz tutaj.

SCENA KAMERALNA wtorek, środa, czwartek, niedziela piątek, sobota
I STREFA (parter) N 50 zł, U 45 zł N 55 zł, U 50 zł
II STREFA (balkon) N 44 zł, U 39 zł N 49 zł, U 44 zł

Merken

Merken

Merken

Merken

Wejściówki w cenie 20 zł sprzedawane są na 30 minut przed spektaklem. Płatność za wejściówki wyłącznie gotówką.

Merken

Merken

Merken

(2)
Newsletter
news news news • Od 23 lutego 2019 roku w warszawskim Teatrze Wielkim – Operze Narodowej wystawana jest opera oparta na dziele Giacomo Pucciniego. W oryginale dramatyczna historia miłości bezradnej wobec bezdusznego aparatu państwa […]Czym jest miłość? Reakcją chemiczną zachodzącą w naszym mózgu pod wpływem fenyloetyloaminy, noradrenaliny i dopaminy? Pobudzającą mieszanką feromonów? Czy może czymś więcej? Czy można w życiu kochać tylko raz, a może "każda miłość jest pierwsza"? O mały włos klip do utworu „EVA” powstałby na jamajskim polu marihuany.Ekranizacja popularnej australijskiej powieści dla dzieci autorstwa Colina Thiele.Bésame Mucho, Jalapeños und Sombreros – mexikanische Strahle in München Das in der bayerischen Hauptstadt gelegene Restaurant Zapata ist schon seit 1996 den Anforderungen der größten Feinschmecker gewachsen. Nicht nur […]Od 12 kwietnia w Zamku Królewskim w Warszawie oglądać można nowe tkaniny dekorujące Gabinet i Garderobę Króla.Lansowany na nowo trend torebek zawieszanych na szyi to obecnie jeden z najmodniejszych modowych detali.