We would like to place cookies on your computer to help us make this website better. Read more ×

THEATER

Teatr (lalek) Gdynia Główna: “Dzielny kapitan Ahab”2018-02-04

Nowa propozycja dla najmłodszych od 4 lutego w Teatrze Gdynia Główna.

Inspirowany “Moby Dickiem” Hermana Melville’a spektakl kukiełkowy “Dzielny kapitan Ahab” w reżyserii Grzegorza Kujawińskiego opowiada historię chłopca imieniem Izmael, który zaciąga się na statek wielorybniczy dowodzony przez kapitana Ahaba. Tak rozpoczyna się największa przygoda jego życia, w trakcie której zakosztuje trudnego marynarskiego życia na statku i zmierzy się ze swoimi słabościami i lękami, kształtując w ten sposób swój charakter. Kapitan Ahab wraz załogą poluje na białego, niedoścignionego wieloryba imieniem Moby Dick. Bestia
miała zatopić już wiele statków i obgryźć niejedną kończynę. Czy z nowym członkiem załogi uda się pochwycić ielkiego kaszalota?

 
W spektaklu ważną rolę odegrywa sztuka imitacji dźwięków. Narracja akustyczna spektaklu każdorazowo kreowana jest na żywo, przy użyciu nietypowych instrumentów i rekwizytów. W obsadzie występują Piotr Rogalski, Piotr Srebrowski, Oliwer Zypper. Kukiełki ożywiają na scenie Kinga Tomaszewska-Smolarczuk i Marta Ubysz.
 
Bilety w cenie 25 zł do kupienia online lub kasie teatru. Rezerwacje pod numerami telefonów: tel. 58 351 15 12, kom. 600 306 634; 600 306 632.
 
“Dzielny kapitan Ahab”
Premiera: 4 lutego 2018, godz. 12:00
Kolejny pokaz: 18 marca godz. 12:00
 

Teatr Gdynia Główna
Plac Konstytucji 1, 81-354 Gdynia,
Dworzec PKP Gdynia Główna (peron -1)
www.teatrgdyniaglowna.pl
 

(1)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Newsletter
news news news • Od 23 lutego 2019 roku w warszawskim Teatrze Wielkim – Operze Narodowej wystawana jest opera oparta na dziele Giacomo Pucciniego. W oryginale dramatyczna historia miłości bezradnej wobec bezdusznego aparatu państwa […]Czym jest miłość? Reakcją chemiczną zachodzącą w naszym mózgu pod wpływem fenyloetyloaminy, noradrenaliny i dopaminy? Pobudzającą mieszanką feromonów? Czy może czymś więcej? Czy można w życiu kochać tylko raz, a może "każda miłość jest pierwsza"? O mały włos klip do utworu „EVA” powstałby na jamajskim polu marihuany.Ekranizacja popularnej australijskiej powieści dla dzieci autorstwa Colina Thiele.Bésame Mucho, Jalapeños und Sombreros – mexikanische Strahle in München Das in der bayerischen Hauptstadt gelegene Restaurant Zapata ist schon seit 1996 den Anforderungen der größten Feinschmecker gewachsen. Nicht nur […]Wystawa intermedialnych instalacji przestrzennych Małgorzaty Kazimierczak.Lansowany na nowo trend torebek zawieszanych na szyi to obecnie jeden z najmodniejszych modowych detali.