We would like to place cookies on your computer to help us make this website better. Read more ×

FILM

PL: Tajemnice Silver Lake / Under the Silver Lake (2018), reż. David Robert Mitchell2018-09-21

Twórca horroru „Coś za mną chodzi” powraca z psychodelicznym kryminałem.

Bohaterem nowego filmu Davida Roberta Mitchella jest bezrobotny młody chłopak z Los Angeles – Sam (Andrew Garfield). Tajemnicze zniknięcie atrakcyjnej dziewczyny z sąsiedztwa budzi w nim chęć wyjaśnienia zagadki. Prowadząc poszukiwania trafia na niezwykły spisek, w który zamieszani są: milioner, zabójca psów, autor muzycznych hitów i wiele innych osób. Tajemnicze informacje zakodowane są w niezwykłych miejscach: na płytach, w tekstach piosenek, na opakowaniach płatków śniadaniowych i hollywoodzkich pomnikach, na ścianach mieszkań, w komiksach…
Film ma mnóstwo wątków i wiele znaczeń. Realia przeplatają się w nim z sennymi wizjami, nadając mu wrażenia oniryczności i metafizyczności.
Obraz przykuwa uwagę niezwykłymi ujęciami wypełnionymi pięknymi krajobrazami i zaskakującymi scenami. Codzienne życie, ukryty świat tajemnic, humor i horror – to mieszanka, którą widzowie ujrzeć mogą na ekranach polskich kin od 21 września 2018 roku.
 
W rolach głównych występują: Andrew Garfield („Milczenie”, „Przełęcz ocalonych”) i Riley Keough („American Honey”, „Mad Max: Na drodze gniewu”).
 

 

Opublikowano: 10.08.2018
(Dorota Szymańska/kw)

 

(1)
Newsletter
news news news • Ab 18. September im Gärtnerplatztheater in München ist das enthusiastisch gefeierte Ballett "La Strada" von Marco Goecke zu sehen. Czym jest miłość? Reakcją chemiczną zachodzącą w naszym mózgu pod wpływem fenyloetyloaminy, noradrenaliny i dopaminy? Pobudzającą mieszanką feromonów? Czy może czymś więcej? Czy można w życiu kochać tylko raz, a może "każda miłość jest pierwsza"? O mały włos klip do utworu „EVA” powstałby na jamajskim polu marihuany.Jennifer Lopez w przebojowej komedii o współczesnym kopciuszku, który z pracownicy hipermarketu przeistacza się w królową biznesu. Bésame Mucho, Jalapeños und Sombreros – mexikanische Strahle in München Das in der bayerischen Hauptstadt gelegene Restaurant Zapata ist schon seit 1996 den Anforderungen der größten Feinschmecker gewachsen. Nicht nur […]Obraz Bernarda Bellotta „Widok Kapitolu z kościołem Santa Maria in Aracoeli”, wykonany na zmówienie króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, po 200 latach powrócił do dawnej siedziby królewskiej.Mutig, kompromisslos, im Trend – voller Modereferenzen und gewagter, überraschender Schnitte. / Bold, uncompromising, trendy - full of fashion references and daring, surprising cuts. / Odważny, bezkompromisowy, modny - pełen modnych referencji i odważnych, zaskakujących cięć.