We would like to place cookies on your computer to help us make this website better. Read more ×

FILM

Spotkania filozoficzne2018-09-12

12 września rusza kolejny sezon Spotkań filozoficznych.

W środę 12 września 2018 roku, jednocześnie w 6 miastach: Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Katowicach, Gdyni i Toruniu, rozpocznie się kolejny sezon filmowych Spotkań filozoficznych.

Tego dnia przedpremierowo obejrzeć będzie można film „Tajemnice Silver Lake” w reż. Davida Roberta Mitchella.

W warszawkim Kinie Muranów film zostanie wyświetlony o godz. 19.00. Po seansie dyskusję z widzami poprowadzi Daria Chibner, doktorantka w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego.

W Poznaniu seans ten rozpocznie się o godz. 21:00 w Kinie Muza. Spotkanie po projekcji poprowadzi filozof i krytyk filmowy Andrzej Marzec.

W Krakowie film „Tajemnice Silver Lake”  pokazany zostanie w Kinie Pod Baranami o godz. 19:45.
Rozmowę po filmie poprowadzi mgr Agnieszka Urbańczyk, doktorantka na Wydziale Polonistyki UJ.

W katowickim Kinie Światowid seans odbędzie się o godz. 18:30, a spotkanie z widzami poprowadzi dr hab. Mirosław Piróg z Instytutu Filozofii Uniwersytetu Śląskiego.

W Gdyńskim Centrum Filmowym film zobaczyć będzie można o godz. 20:00. Dyskusję po nim poprowadzi dr Robert Rogoziecki z Instytutu Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa Uniwersytetu Gdańskiego.

A w Toruniu seans odbędzie się o godz. 18:00 w Kinie Centrum. Udział w spotkaniu z widzami weźmie dr hab. Krzysztof Abriszewski z Zakładu Filozofii Współczesnej w Instytucie Filozofii Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Bilety w cenach od 12 zł do 22 złotych do nabycia w kasach kin oraz tutaj.

Spotkania filozoficzne to cykl comiesięcznych spotkań, z których każde składa się z projekcji filmu z repertuaru Gutek Film oraz rozmowy z publicznością na temat bezpośrednio zainspirowany filmem. Patronat nad cyklem objął magazyn Filozofuj!

(kaw)

Opublikowano: 04.09.2018

(1)
Newsletter
news news news • Od 23 lutego 2019 roku w warszawskim Teatrze Wielkim – Operze Narodowej wystawana jest opera oparta na dziele Giacomo Pucciniego. W oryginale dramatyczna historia miłości bezradnej wobec bezdusznego aparatu państwa […]Czym jest miłość? Reakcją chemiczną zachodzącą w naszym mózgu pod wpływem fenyloetyloaminy, noradrenaliny i dopaminy? Pobudzającą mieszanką feromonów? Czy może czymś więcej? Czy można w życiu kochać tylko raz, a może "każda miłość jest pierwsza"? O mały włos klip do utworu „EVA” powstałby na jamajskim polu marihuany.Ekranizacja popularnej australijskiej powieści dla dzieci autorstwa Colina Thiele.Bésame Mucho, Jalapeños und Sombreros – mexikanische Strahle in München Das in der bayerischen Hauptstadt gelegene Restaurant Zapata ist schon seit 1996 den Anforderungen der größten Feinschmecker gewachsen. Nicht nur […]Od 12 kwietnia w Zamku Królewskim w Warszawie oglądać można nowe tkaniny dekorujące Gabinet i Garderobę Króla.Lansowany na nowo trend torebek zawieszanych na szyi to obecnie jeden z najmodniejszych modowych detali.