We would like to place cookies on your computer to help us make this website better. Read more ×

THEATER

Radom: Teatr Powszechny, “Jestem”, reż. A. Sadowski2018-02-16

„Jestem” to poruszająca opowieść o trudnym okresie dojrzewania.

Główna bohaterka Joanna jest wrażliwą, utalentowaną dziewczyną, która wkraczając w dorosłość, niespodziewanie dla samej siebie ląduje na niebezpiecznym wirażu. Jej życiowe wybory podyktowane są notorycznymi nieporozumieniami z nadopiekuńczą matką, uporczywym pragnieniem akceptacji, poszukiwaniem miłości i przyjaźni. Znamienne dla okresu nastoletniego poszukiwanie własnego „ja” okaże się dla Joanny bolesną i brutalną lekcją.
 
„Jestem” to – kolejny po „Pamiętniku narkomanki” grany na deskach radomskiego Teatru Powszechnego spektakl o wymiarze edukacyjnym, dotykający m.in. kwestii budowania własnej tożsamości, poszukiwania akceptacji i problemu uzależnień wśród nastolatków. Sztuka jest zarazem przestrogą w dokonywaniu pochopnych wyborów, które mogą zaważyć na życiowej przyszłości.
 
Przedstawienie wzbogacają songi, wykonywane przez aktora i rapera Mateusza „Kota” Kocięckiego.
 
Prapremiera: 16 lutego 2018 r. o godz. 19.00, scena „Kotłownia”.
Gramy także: 7, 8, 9, 13, 14, 15, 20, 21 lutego 2018 r. o godz. 11.00.
 
Reżyseria i scenografia – Andrzej Sadowski
Muzyka – Małgorzata Tekiel
 
Obsada:
Joanna – Joanna Zagórska
Joker – Mateusz „Kot” Kocięcki
 
Ponadto w nagraniach udział wzięli: Joanna Jędrejek, Iwona Pieniążek, Dorota Szperlak, Łukasz Stawowczyk.
 
Teatr Powszechny
im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
tel. 501 323 041
www.teatr.radom.pl
 
(kaw)

(1)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Newsletter
news news news • Od 23 lutego 2019 roku w warszawskim Teatrze Wielkim – Operze Narodowej wystawana jest opera oparta na dziele Giacomo Pucciniego. W oryginale dramatyczna historia miłości bezradnej wobec bezdusznego aparatu państwa […]Czym jest miłość? Reakcją chemiczną zachodzącą w naszym mózgu pod wpływem fenyloetyloaminy, noradrenaliny i dopaminy? Pobudzającą mieszanką feromonów? Czy może czymś więcej? Czy można w życiu kochać tylko raz, a może "każda miłość jest pierwsza"? O mały włos klip do utworu „EVA” powstałby na jamajskim polu marihuany.Ekranizacja popularnej australijskiej powieści dla dzieci autorstwa Colina Thiele.Bésame Mucho, Jalapeños und Sombreros – mexikanische Strahle in München Das in der bayerischen Hauptstadt gelegene Restaurant Zapata ist schon seit 1996 den Anforderungen der größten Feinschmecker gewachsen. Nicht nur […]Od 12 kwietnia w Zamku Królewskim w Warszawie oglądać można nowe tkaniny dekorujące Gabinet i Garderobę Króla.Lansowany na nowo trend torebek zawieszanych na szyi to obecnie jeden z najmodniejszych modowych detali.