We would like to place cookies on your computer to help us make this website better. Read more ×

FILM

PL: Chłopiec z burzy (Storm Boy), reż. Shawn Seet2019-01-18

Ekranizacja popularnej australijskiej powieści dla dzieci autorstwa Colina Thiele.

Zamożny biznesmen Michael Kingsley (Geoffrey Rush), kończący swoją zawodową karierę, wraca w rodzinne strony, co wzbudza w nim wspomnienia dziecięcych lat, spędzonych wraz z ojcem w małej chatce nad brzegiem oceanu. Michael opowiada ukochanej wnuczce Madeline niezwykłą historię swojej przyjaźni z pelikanem, którego ocalił od śmierci jako kilkuletni chłopiec. Były to najpiękniejsze lata jego życia.
 

 
Akcja filmu biegnie dwutorowo: w chwili opowiadania historii z dzieciństwa i kilkadziesiąt lat wcześniej, aby w końcowych scenach filmu nałożyć się na siebie.
 
Film familiny “Chłopiec z burzy” pokazuje pełną przygód, wzruszającą historię dla młodych i dorosłych widzów. To mądra, przekazująca ważne prawdy życiowe opowieść o pięknie przyrody, ucząca znaczenia przyjaźni, miłości, poszanowania praw natury.
 
Kraj produkcji: Australia
Czas trwania: 108 minut
Reżyseria: Shawn Seet
Scenariusz: Justin Monjo

premiera: 18 stycznia 2019 (Polska), 17 stycznia 2019 (świat)
 
(Dorota Szymańska)

(1)
Newsletter
news news news • Od 23 lutego 2019 roku w warszawskim Teatrze Wielkim – Operze Narodowej wystawana jest opera oparta na dziele Giacomo Pucciniego. W oryginale dramatyczna historia miłości bezradnej wobec bezdusznego aparatu państwa […]Czym jest miłość? Reakcją chemiczną zachodzącą w naszym mózgu pod wpływem fenyloetyloaminy, noradrenaliny i dopaminy? Pobudzającą mieszanką feromonów? Czy może czymś więcej? Czy można w życiu kochać tylko raz, a może "każda miłość jest pierwsza"? O mały włos klip do utworu „EVA” powstałby na jamajskim polu marihuany.Ekranizacja popularnej australijskiej powieści dla dzieci autorstwa Colina Thiele.Bésame Mucho, Jalapeños und Sombreros – mexikanische Strahle in München Das in der bayerischen Hauptstadt gelegene Restaurant Zapata ist schon seit 1996 den Anforderungen der größten Feinschmecker gewachsen. Nicht nur […]Od 12 kwietnia w Zamku Królewskim w Warszawie oglądać można nowe tkaniny dekorujące Gabinet i Garderobę Króla.Lansowany na nowo trend torebek zawieszanych na szyi to obecnie jeden z najmodniejszych modowych detali.