We would like to place cookies on your computer to help us make this website better. Read more ×

ART

Legnica: “Labirynt idei zdarzeń”2019-01-25 - 2019-02-23

Wystawa intermedialnych instalacji przestrzennych Małgorzaty Kazimierczak.

Wystawa Labirynt idei zdarzeń

Działająca na pograniczu fotografii, filmu, performansu, i video artu polska artystka – Małgorzata Kazimierczak odsłania swój świat emocji i przemyśleń na najnowszej wystawie w Galerii Sztuki w Legnicy. Specjanie skonstruowany labirynt pełni rolę drogowskazu układającego się w pewną narrację złożoną z czarnych i białych ciągów zapisów, słów, zlepków zdań i powtarzających się sformułowań. Podążając za słowami, a także wgłębiając się w czekające „na końcu drogi” instalacje video art, widz sam staje się częścią procesu, nadanej sytuacji artystycznej.

 

Półmrok, w którym zanurzona jest wystawa, epatujące siłą powtórzeń teksty, kakofonia dźwięków pochodzących z projekcji i kolejne stopnie i poziomy, do przejścia których jest prowokowany widz – wszystko to nadaje pozór odrealnienia, a drugiej strony zaprasza odbiorcę do przeżywania, doświadczenia przestrzeni intermedialnej wszystkimi zmysłami.

Interaktywna wystawa Labirynt idei zdarzeń staje się mentalną drogą doświadczania emocji, fantasmagorii, realnych dźwięków i obrazów, zbudowaną z wielu różnorodnych mediów. Wernisaż odbędzie się 25 stycznia 2019 roku w o godz. 18.30. Wstęp wolny.

 

Wystawa Labirynt idei zdarzeń

 

Małgorzata Kazimierczak uprawia sztukę łącząc wiele dziedzin i doświadczeń. Doktor sztuki, absolwentka wrocławskiej ASP, obecnie adiunkt w pracowni Fotografii i Intermediów w Katedrze Rzeźby i Działań Przestrzennych. Zrealizowała kilkadziesiąt wystaw zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą.

 

Małgorzata Kazimierczak Labirynt idei zdarzeń – wystawa intermedialnych instalacji przestrzennych
Galeria Sztuki (Plac Katedralny 1)
25.01.2019 – 23.02.2019 r.
wernisaż: 25.01.2019 (piątek), godz.: 18:30

(kaw)

(1)
Newsletter
news news news • Od 23 lutego 2019 roku w warszawskim Teatrze Wielkim – Operze Narodowej wystawana jest opera oparta na dziele Giacomo Pucciniego. W oryginale dramatyczna historia miłości bezradnej wobec bezdusznego aparatu państwa […]Czym jest miłość? Reakcją chemiczną zachodzącą w naszym mózgu pod wpływem fenyloetyloaminy, noradrenaliny i dopaminy? Pobudzającą mieszanką feromonów? Czy może czymś więcej? Czy można w życiu kochać tylko raz, a może "każda miłość jest pierwsza"? O mały włos klip do utworu „EVA” powstałby na jamajskim polu marihuany.Ekranizacja popularnej australijskiej powieści dla dzieci autorstwa Colina Thiele.Bésame Mucho, Jalapeños und Sombreros – mexikanische Strahle in München Das in der bayerischen Hauptstadt gelegene Restaurant Zapata ist schon seit 1996 den Anforderungen der größten Feinschmecker gewachsen. Nicht nur […]Od 12 kwietnia w Zamku Królewskim w Warszawie oglądać można nowe tkaniny dekorujące Gabinet i Garderobę Króla.Lansowany na nowo trend torebek zawieszanych na szyi to obecnie jeden z najmodniejszych modowych detali.