We would like to place cookies on your computer to help us make this website better. Read more ×

THEATER

Katowice, Teatr Żelazny: Parapetówka, reż. Ewa Błachnio2017-08-30

Oparty na motywach książki M. Szczygielskiego „Berek”, spektakl opowiada historię skłóconych ze sobą ludzi, których wypracowany od lat rytm dnia polega głównie na uprzykrzaniu sobie życia i demonstrowaniu swej frustracji i wrogości wobec wszystkich i wszystkiego.

Nienawiścią pałają tu do siebie przede wszystkim główni bohaterowie – Anna (Ewa Błachnio), zagorzała katoliczka, samotna matka dorosłej córki i Paweł (Piotr Wiśniewski), trzydziestoletni atrakcyjny gej, dorastający w poczuciu odrzucenia i niezrozumienia przez najbliższych. Aurę negatywnych emocji jest w stanie zaburzyć jedynie jakieś wyjątkowe zdarzenie. W pewnym momencie Anna staje się ofiarą wypadku i wymaga codziennej opieki. Jedyną osobą, która może jej udzielić pomocy, jest Paweł.

 

W “Parapetówce” to co, ciężkie i przytłaczające miesza się z lekkością i ironią.

Pouczający spektakl uświadamiający rolę życiowego dystansu wobec siebie, otoczenia i emocji własnych oraz cudzych.

 

Reżyseria: Ewa Błachnio

Scenariusz: Ewa Błachnio, Jakub Kasprzak

Projekcje: Piotr Chlipalski

Występują: Ewa Błachnio, Marta Marzęcka, Jacek L. Zawada, Piotr Wiśniewski

 

Czas trwania: 75 min

Spektakl dla widzów od 15 +

W spektaklu używane są światła stroboskopowe.

 

BILETY:

50 zł – normalny

40 zł – grupowy (powyżej 20 os.)

35 zł – emeryci, renciści, studenci

 

TEATR ŻELAZNY

ul. Armii Krajowej 40

40­ 698 Katowice

Budynek dworca PKP

 

(5)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Newsletter
news news news • Od 23 lutego 2019 roku w warszawskim Teatrze Wielkim – Operze Narodowej wystawana jest opera oparta na dziele Giacomo Pucciniego. W oryginale dramatyczna historia miłości bezradnej wobec bezdusznego aparatu państwa […]Czym jest miłość? Reakcją chemiczną zachodzącą w naszym mózgu pod wpływem fenyloetyloaminy, noradrenaliny i dopaminy? Pobudzającą mieszanką feromonów? Czy może czymś więcej? Czy można w życiu kochać tylko raz, a może "każda miłość jest pierwsza"? O mały włos klip do utworu „EVA” powstałby na jamajskim polu marihuany.Ekranizacja popularnej australijskiej powieści dla dzieci autorstwa Colina Thiele.Bésame Mucho, Jalapeños und Sombreros – mexikanische Strahle in München Das in der bayerischen Hauptstadt gelegene Restaurant Zapata ist schon seit 1996 den Anforderungen der größten Feinschmecker gewachsen. Nicht nur […]Od 12 kwietnia w Zamku Królewskim w Warszawie oglądać można nowe tkaniny dekorujące Gabinet i Garderobę Króla.Lansowany na nowo trend torebek zawieszanych na szyi to obecnie jeden z najmodniejszych modowych detali.