Film “Eine größere Welt” Fabienne Berthaud to magiczna, wizualna medytacja w głąb siebie

Autor/ka: Katarzyna Wakuła
Data utworzenia: 5 października, 2020

Po śmierci ukochanego męża Corine (Cécile de France) próbuje ponownie odnaleźć duchowy spokój i zwalczyć wewnętrzny ból i smutek. Ma w tym jej pomóc podróż do Mongolii. Bohaterka nie podejrzewa jednak, że podczas wyprawy w jeden z najodleglejszych zakątków Azji odkryje głębszą prawdę o sobie. Francuzka ma bowiem posiadać rzadki szamański dar. Po powrocie do Europy nic już nie będzie takie samo. Corine zaczyna wierzyć, że należy do większego, nadprzyrodzonego świata.

Poruszający i niepokojąco wciągający film w reżyserii Fabienne Berthaud to opowieść o odkrywaniu najgłębszych warstw własnej psychiki i wierze w naturalną więź między światem żywych i umarłych.

“Eine größere Welt” to historia oparta na prawdziwych wydarzeniach, które przeżyła Corine Sombrun podczas swojej podróży po Mongolii i które opisała w książce „Moje życie z szamanami”. W pamięci pozostają magiczne obrazy mongolskiej przyrody czy podwodne sceny.

We Francji film osiągnął sukces kinowy z udziałem 300 000 widzów, w Niemczech wyświetlany był latem. Od 2 października 2020 roku dostępny jest na DVD i VOD.

“Eine größere Welt”
Reżyseria: Fabienne Berthaud
Obsada: Cécile de France, Ludivine Sagnier
Gatunek: dramat
Produkcja: Francja/Belgia 2019
Czas trwania: 100 Min.

Opublikowano: 2.10.2020
Autorka: Katarzyna Wakula

How useful was this post?

Oceń!

Średnia ocena: / 5. Głosów:

Brak ocen. Oceń jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *