Coraz więcej inscenizacji operowych dostępnych drogą online

Autor/ka: Katarzyna Wakuła
Data utworzenia: 18 grudnia, 2020

W czasach pandemii nie musisz rezygnować z opery! Przekonują o tym m.in. Opera Narodowa w Stuttgarcie i Opera na Zamku w Szczecinie.

Niemiecki dom operowy kontynuuje wprowadzony już wiosną br. program internetowy #OpertrotzCorona. Co tydzień na kanale You Tube do końca stycznia prezentowane są nagrania znanych i lubianych inscenizacji operowych. Również szczecińska Opera na Zamku oferuje doskonałe produkcje najsłynniejszych sztuk świata w formie wideo na żądanie.

Oferta online Opery w Stuttgarcie

Od piątku 18 grudnia od godziny 17:00 na kanale You Tube można oglądać operę Mozarta Uprowadzenie z Seraglio w inscenizacji Hansa Neuenfelsa z 1998 roku. W Boże Narodzenie na stronie internetowej Opery Narodowej pojawi się inscenizacja Damy pikowej Pjotra Iljicza Czajkowskiego w reżyserii Jossiego Wielera i Sergio Morabito. Przy cenie transmisji wynoszącej 9 euro obsługiwane są również kina lokalne.

The Fairy Queen, Foto Julian-Roeder
The Fairy Queen, Foto Julian-Roeder

Do 27 grudnia transmitowana jest bezpłatnie na kanale You Tube opera Henry’ego Purcella The Fairy Queen. Widzowie stają się świadkami nocy poślubnej. To, co zaczyna się od małżeństwa, przeradza się w wzloty i upadki między przyjemnością chwili a samotnością. Bohaterowie sztuki zapominają, kim są „normalnie”, kto gra najwięcej, śpiewa, kto śpiewa, gra, a wszystko łączy się w zabawny, wzruszający i beznamiętny taniec trwający całą noc.

Opery internetowe wystawiane są w ramach programu internetowego „Opera mimo korony”.

Oferta online Opery na Zamku w Szczecinie

Za symboliczną opłatę 10 zł od północy 18 grudnia do północy 20 grudnia (niedziela) można obejrzeć jedną z największych oper w historii – “Traviatę” G. VerdiegoNagranie ze szczecińskiej premiery w 2016 roku w reżyserii światowej sławy artysty Michała Znanieckiego i pod dyrekcją muzyczną Vladimira Kiradjieva opowiada historię kurtyzany Violetty, która po raz pierwszy w życiu odnajduje prawdziwą miłość, a jednocześnie zostaje odrzucona. Szczecińska inscenizacja „Traviaty” przenosi widza w świat współczesnej świetności, w którym w lustrze odbija się rozpaczliwa emocjonalna pustka wielu ludzi.

Bilety na „Traviatę” dostępne są tylko dzisiaj.

Autorka: Katarzyna Wakuła
Opublikowano: 18.12.2020

How useful was this post?

Oceń!

Średnia ocena: / 5. Głosów:

Brak ocen. Oceń jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *