Angelina Jolie w baśni, która przekracza granice wyobraźni

Autor/ka: Katarzyna Wakuła
Data utworzenia: 21 maja, 2021

Jak by wyglądała baśń, w której ulubieni bohaterowie wszystkich dzieci pojawiliby się razem? I kim byli, zanim na stałe wpisali się w historię opowieści dla najmłodszych? O tym będzie można się przekonać oglądając unikalną opowieść „Piotruś Pan i Alicja w Krainie Czarów”, która do polskich kin trafi 25 czerwca br.

W zachwycającej produkcji o wielkiej, emocjonującej przygodzie występuje m.in. laureatka Oscara – Angelina Jolie i znany z filmów „Selma czy „Kamerdyner” – David Oyelowo. Pełnascynująca opowieść Brendy Chapman – reżyserki oscarowej „Meridy Walecznej” i współtwórczyni takich hitów, jak m.in. „Król Lew”, „Auta” czy „Piękna i Bestia” opowiada historię ośmioletniej Alicji (Keira Chansa) i jej psotnego brata Piotrusia (Jordan A. Nash). Dzieci spędzają błogie lato na angielskiej wsi. Zachęcani przez rodziców – Jacka i Rose (David Oyelowo i Angelina Jolie) dają upust wyobraźni – organizując herbaciane przyjęcia, walki na drewniane miecze i wymyślone przygody na statkach pirackich. Chwile szczęścia kończą się jednak, gdy ich rodzice popadają w poważne tarapaty. Chcąc pomóc rodzinie, Piotruś i Alicja wyruszają do Londynu, żeby sprzedać drogocenną pamiątkę. Ich wyprawa da początek wielkiej przygodzie, podczas której Alicja odkryje tajemniczą króliczą norę, a Piotruś wkroczy do świata fantazji jako nieustraszony przywódca Zaginionych Chłopców. To co nastąpi później, odmieni losy rodzeństwa i zapisze się w historii na zawsze.

„Piotruś Pan i Alicja w Krainie Czarów”
Gatunek: familijny / fantasy / przygodowy
Produkcja: USA / Wielka Brytania 2020
Reżyseria: Brenda Chapman („Merida Waleczna”, „Książę Egiptu”)
Scenariusz: Marissa Kate Goodhill
Obsada: Angelina Jolie („Czarownica”, „Pan i Pani Smith”), David Oyelowo („Interstellar”, „Selma”), Anna Chancellor („Duma I uprzedzenie”, „Trust”), Clarke Peters („Trzy billboardy za Ebbing, Missouri”, „Mroczne materie”), Gugu Mbatha-Raw („Paradoks Cloverfield”, „Sama przeciw wszystkim”), Michael Caine („Mroczny Rycerz powstaje”, „Tenet”), David Gyasi („Atlas chmur”, „Czarownica 2”)

Premiera filmu w Polsce: 9 lipca 2021

Opublikowano: 21.05.2021
(mat.pras./redakcja)

How useful was this post?

Oceń!

Średnia ocena: / 5. Głosów:

Brak ocen. Oceń jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *