Kurzfilmfestival Berlin

36. Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych Berlin 2020 odbędzie się online

Autor/ka: Katarzyna Wakuła
Data utworzenia: 6 listopada, 2020

Ponad 270 filmów krótkometrażowych w ponad 30 programach zostanie zaprezentowanych online między 11 listopada a 13 grudnia na stronie www.interfilm.de/sooner.

Z katalogiem środków niezbędnych do zwalczania COVID-19 musi się liczyć również tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych w Berlinie. Organizatorzy traktują tę sytuację jednakże jako okazję do nadania festiwalowi innego oblicza, pomyślenia go na nowo.

Programy tematyczne skupiają uwagę na Polsce, kraju filmowym, który na początku XXI wieku znalazł się w poważnym kryzysie i od 15 lat przeżywa kinematograficzne odrodzenie. Interforum odbędzie się między 11 a 14 listopada, a wszystkie wydarzenia z nim związane bada miały miejsce za pośrednictwem programu Zoom (link do danego wydarzenia można uzyskać po rejestracji pod adresem interforum@interfilm.de).

Także KUKI – międzynarodowy festiwal filmów krótkometrażowych dla dzieci i młodzieży w Berlinie odbędzie się w tym roku między 8 a 20 listopada 2020 roku cyfrowo. Festiwal oferuje zabawne i tematyczne kompilacje krótkich, międzynarodowych filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych dla wszystkich grup wiekowych, od przedszkola po liceum. Wszystkie 12 różnorodnych programów wchodzących w skład festiwalu trwają ok. 1,5-2 godziny. Moderacja, wywiady z filmowcami i materiały pomocnicze do lekcji są wliczone w cenę programu. KUKI oferuje różnorodne perspektywy edukacji międzykulturowej, uwrażliwia na różnorodność i wprowadza kinematografię jako część edukacji medialnej bezpośrednio do szkół.

Bilety na festiwal kosztują jedyne 7,95 euro ! Przegląd programu można znaleźć tutaj.

Autor: redakcja
Opublikowano: 6.11.2020

How useful was this post?

Oceń!

Średnia ocena: / 5. Głosów:

Brak ocen. Oceń jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *