16 grudnia warszawskie Złote Tarasy wypełniły się gwiazdami polskiego ekranu

Autor/ka: Katarzyna Wakuła
Data utworzenia: 18 grudnia, 2019

„Pan T.” to najnowszy film Marcina Krzyształowicza, jednego z najzdolniejszych polskich reżyserów, twórcy nagrodzonej Orłem i Srebrnymi Lwami „Obławy”.

Chociaż akcja rozgrywa się w Polsce stalinowskiej, to nie zrobiliśmy filmu historycznego. Przeciwnie, „Pan T.” jest utworem na wskroś aktualnym, rezonującym z otaczającą nas rzeczywistością. To wywiedziona z ducha Kafki i Bułhakowa uniwersalna przypowieść o przyjaźni i miłości, a przede wszystkim o sytuacji artysty w czasach zniewolenia – mówią reżyser Marcin Krzyształowicz i scenarzysta Andrzej Gołda.

Na premierze dzieła, 16 grudnia br., pojawiła się cała plejada polskich gwiazd. Prócz reżysera oraz producentów Jarosława Bolińskiego i Marcina Imacha z Propeller Film do Złotych Tarasów przybyli także m.in. operator Adam Bajerski i szerokie grono aktorów: powracający w wielkim stylu na kinowy ekran Paweł Wilczak wraz z partnerką Joanną Brodzik, doceniony nagrodą za najlepszą rolę drugoplanową na festiwalu w Gdyni Sebastian Stankiewicz, a także m.in. Maria Sobocińska, Jerzy Bończak, Katarzyna Warnke, Wojciech Mecwaldowski, Jacek Fedorowicz, Tomasz Sapryk, Wojciech Wysocki, Krzysztof Czeczot i Michał Urbaniak. Gośćmi wydarzenia, które poprowadziła Grażyna Torbicka, byli też m.in. Andrzej Pągowski, Karolina Szostak i Natalia Rybicka.

Zobacz fotorelację z wydarzenia:

“Pan T.” wyróżniony został nagrodą za Najlepszy Film Polski na 27. Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych EnergaCAMERIMAGE oraz
Nagrodą Specjalną Jury za Najlepszy Film Fabularny i Nagrodą Krytyków na 31. Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce.

Do polskich kin trafi 25 grudnia br.

(kw/materiały prasowe)

How useful was this post?

Oceń!

Średnia ocena: / 5. Głosów:

Brak ocen. Oceń jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *